MotoryatVideo

Evo Yachts’ın yeni amiral gemisi V8 yolda

0

Evo Yachts’ın 24 metrelik amiral gemisi V8, Neapolitan tersanesi tarafından yayınlanan yepyeni bir videoda ortaya çıktı. Bu gelişme yatın dünya prömiyerini Eylül 2021’de Cannes Yachting Festivalde almasından sonra geldi.

Üreticinin V Line’ındaki ilk yat olan V8, Valerio Rivellini tarafından tasarlandı ve üreticiye göre “temiz hatlar ve zarif bir tasarım” içeriyor.

Daha önce Velar 78 olarak adlandırılan ve Rivellini tarafından başlatılan bir konsepte dayanan V8, nihai formuna ulaşmadan önce orijinal olarak 21.5 metrelik bir yat olarak geliştirildi.

Yatın iç mekanları tamamen özelleştirilebiliyor, ancak ilk ünitede geniş bir salon ve yemek alanı, altı misafir için konaklama ve dört dümen istasyonu bulunuyor.

Tersane daha önceden yatı “hem motor hem de yelkenli yatların güçlerini birleştiren” bir tasarıma sahip olarak tanımlamıştı.

Tasarımcı Valerio Rivellini, “Genellikle motoryat tutkunları tatile, ister kıyı açıklarında ister limanda olsun, gidecekleri yere vardıklarında başlarken, yelkenli yat tutkunları ise tekneye adım attıkları anda hemen tatile başlıyorlar. Evo V8, bir motor yatın hızını, yelkenin konforu ve rahatlığıyla birleştiriyor.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat