Motoryat

Feadship üretimi 95 metrelik hibrit süperyat Bliss, deniz denemelerinde görüntülendi

0

Feadship’in 95 metrelik hibrit süperyatı Bliss, Kuzey Denizi’ndeki deniz denemelerinde görüntülendi. Bu gelişme, süperyatın bu yıl Mayıs ayında ilk kez suya indirilmesinden sonra geldi. Daha önce 1009 adıyla bilinen Bliss, “zamansız bir aile yatı” olarak tanımlanıyor ve hibrit bir tahrik paketi ile donatılıyor.

Tersaneye göre yat bir “dünya gezgini” olacak. Teknede dış tasarım, Studio De Voogt’tan Jan Schaffers’ın izniyle gelirken, Rémi Tessier “zarif” iç mekanı kaleme aldı. Avlu, temel özelliklerin “gelişmiş güvenlik ve can güvenliği sistemleri” ile birlikte “en son teknoloji ve mühendislik” i içerdiğini söyledi.

Hibrit tahrik sistemi, yatın enerji tüketimini artırırken dizel-elektrik modunda seyretmesini sağlayacak. Kutup bölgelerini gezmek için donatılmış ve sertifikalandırılmış olan Bliss, 12 knot seyir hızında 17 knot azami hıza ve 6 bin deniz mili menzile sahip olacak.

Teknedeki diğer özellikler arasında yüksek tavanlar, dokuz misafir kabini, çok sayıda salon alanları ve büyük bir spor salonu ve sağlıklı yaşam alanı bulunmakta. Süper yatta geniş dış alanlar, bir spor ve oyun güvertesine dönüşen büyük bir yüzme havuzu ve helikopter pisti bulunuyor.

Feadship, tekne sahibinin yatı ortaya çıkaran tasarım ve yapım sürecinden “tamamen keyif aldığını” bildirdi. Proje yöneticisi Albert Abma yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Feadship, kişisel olarak dahil olmak isteyen tekne sahiplerine benzersiz bir deneyim sunmasıyla ünlüdür ve bu durumda müşteri süreçte rol oynamak için her fırsatı değerlendirmiştir.”

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat