Motoryat

Fernando Alonso 60 Sunreef Power Eco Katamaran sipariş etti

0

Eylül 2021’de Polonyalı Sunreef, İspanyol Formula 1 şampiyonu Fernando Alonso için 18.3 metrelik 60 Sunreef Power Eco inşa ettiğini duyurdu. Alonso ilk kez yat sahibi olacak ancak daha önce Sunreef yatlarını kiralamış ve buna “büyülü bir deneyim” olarak adlandırıyor.

Sunreef’in müşteri tabanına dahil olan Rafael Nadal ve Nico Rosberg ile Sunreef ünlü müşterilere yabancı değil. Ancak Alonso, Sunreef’in “halka açık olmayan” müşterilerle evrensel bir çekiciliğe sahip olduğunu söyledi.

Nadal ve Rosberg’in markayı onaylaması, Alonso’nun yatı satın alma kararının bir parçasıydı, fakat Sunreef’in sürdürülebilirliğe olan bağlılığı Alonso’nun anlaşmayı imzalaması için ana nedeni oluşturdu.

Alonso, “Sunreef’in sürdürülebilirliği çok ciddi bir düzeye taşıyan tek şirket olduğunu düşünüyorum” dedi. “Güneş panelleriyle çalışan tamamen elektrikli bir katamarana sahip olmak bana çok mantıklı geldi.” diye ekledi.

Alonso, modelin eko-kimlik bilgilerinin yanı sıra teknenin estetiğinin de önemli olduğunu söyledi. 60 Sunreef Power Eco’yu “seksi” bir tekne olarak nitelendirerek, “Güneş panellerini bir yatta entegre etmenin başka olasılıkları da var, ancak hiçbir zaman iyi görünmüyor” dedi.

Alonso, çok gövdeli platformların sunduğu ek alan, artırılmış stabilite ve esneklik gibi çeşitli nedenlerle çok gövdeli platforma çekildi. “Tek gövdeli bir tekneye kıyasla kıyıya daha yakın olabilirsiniz” dedi.

Alonso’nun yeni 60 Power Eco’su Monaco’da olacak ve Korsika ve Sardunya kıyılarında seyir yapacak. Alonso, bölgenin bozulmamış çevrelerine saygı gösterilmesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Alonso’nun seçtiği 18,3 metrelik 60 Sunreef Power, fütüristik bir tasarıma ve denizde sürdürülebilir seyir sağlayan en son teknolojiye sahip. Çevre dostu katamaran, emisyonsuz ve titreşimsiz seyir için ultra hafif pil bankasına sahip elektrikli motorlarla çalışıyor.

Süperyat ayrıca, yüzeyinin 68,6 metrekaresini kaplayan ve 13kWp’ye kadar yeşil enerji üretilmesine izin veren gelişmiş bir güneş paneli güç sistemi ile tasarlanmıştır.

Teknedeki iç mekanlar sürdürülebilir malzemelerle tamamlandı ve 12 misafir ve dört mürettebata kadar kişiyi ağırlayabiliyor.

Sunreef’in kurucusu ve başkanı Francis Lapp, “Fernando Alonso’yu ailemize kabul etmekten gurur duyuyoruz. Yeni bir elektrikli 60 Sunreef Power Eco projesine başlarken birlikte harika bir yolculuğa çıkıyoruz. Daha sürdürülebilir bir yatçılık deneyimine doğru büyük bir adım daha atıyoruz ve bunu teknede seçkin ve ilham verici bir büyükelçiyle birlikte atmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat