Motoryat

Ferretti Yachts yeni 30 metrelik Skydeck 1000 modelini duyurdu

0

İtalyan tersane Ferretti Yachts, Ferretti Yachts 1000 Skydeck’in tanıtımıyla amiral gemisi modelinin yeni bir sürümünü duyurdu. Orijinal 1000 modelinin başarısını temel alan yeni versiyon, aynı DNA’yı paylaşacak ve ayrıca, doğal havalandırmaya izin vermek için üst kısımda açılabilir çıtalara sahip tamamen camlı bir üst güverte salonu eklenecek.

30 metrelik modelin ilk ünitesinin Haziran 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor ve yat, Fort Lauderdale Boat Show 2023’te boy göstermeye devam edecek.

Skydeck, tüm hava koşullarında yaşam düşünülerek tasarlanmıştır. Doğal hava akışından yararlanmanın yanı sıra, sıcak havalarda serin tutmak için mekana klima da takılabiliyor. Yatta bir merdiven köprüden doğrudan erişim sağlıyor ve maksimum esneklik için pruvaya açılan bir yan kapı bulunuyor. Başka bir tam boy cam kapı seti konukları, bir bar ve esnek mobilyaların bulunduğu kıç dinlenme alanına götürüyor.

Yatın tasarımı, Piero Ferrari liderliğindeki Stratejik Ürün Komitesi, Ferretti Group Mühendislik Departmanı, dış tasarımı yapan mimar Filippo Salvetti ve içini tasarlayan Ideaeitalia arasındaki işbirliğinin sonucudur.

Tersaneden bir temsilciye göre yeni Ferretti Yachts modeli, kardeşiyle aynı sportif dış tasarıma sahip ve “temiz hatlara ve sofistike malzemelere sahip tatlı, abartısız bir tasarıma” sahip.

Ferretti Group’un tüm markalarında var olan “Ev gibi” ahlakı, 1000 Skydeck’te örnek alındı ve yeni modelin dekorunda narin ahşaplar ile sıcak tonlar ve daha soluk tonlardan oluşan bir kontrast kullanılacak.

Ferretti Yachts Skydeck 1000, tersanenin mevcut yedi flybridge yat yelpazesine yerleştirilecek. Açık hava alanlarını iç mekan konforuyla harmanlamaya da odaklanan avlunun InFYnito serisiyle bazı benzerlikler taşıyor.

Yeni modelin tanıtımı, Ferretti Group’un 2022 mali sonuçlarını açıklamasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat