Motoryat

Franco Gnessi tarafından sunulan 61 metrelik konsept Bullet 200 tanıtıldı

0

İtalyan tasarım stüdyosu Dynaship Yacht Design’dan Franco Gnessi, Bullet 200 adlı 61 metrelik yeni bir süper yatın tasarımlarını sundu.

Otomotiv endüstrisinden feyz alınan stil ipuçları ve tasarımın ön saflarında yer alan sıfır emisyon ile yeni konsept, bu boyut segmentine yenilik getirmeyi amaçlıyor.

Yarı deplasmanlı yat, Gnessi’nin temiz hatlar ve iyi yerleştirilmiş eğriler kullanarak dikkatlice gizlediği 975 gros tonajla tasarlandı. Gnessi, “Gözlemcinin bu yatın gerçek boyutunu algılamaması için çalıştık. İç mekanlarda şaşırtan, çok rafine bir ürün yaratmak için uyumlu bir şekilde harmanlanan perspektifler ve çizgiler kullandık.” diyor.

Bullet 200, kıç güvertede bir beach club, güneşlenme güvertesinde bir jakuzi, ana güvertede bir havuz ve ön güvertede girintili bir dinlenme salonu gibi özel ve eğlenceli alanların dengesine sahip.

Yerleşik piller, konseptin sekiz deniz mili hızında 90 dakika boyunca sıfır emisyonla seyretmesine izin verecek. Geleneksel motor gücü altında, yat 22 deniz mili seyir hızına ulaşabilecek ve 26 deniz milinde maksimum hıza ve 14 deniz milinde maksimum 3.000 deniz mili menzile sahip olacak.

Franco Gnessi, yıllar boyunca bir dizi konsept yayınladı, en sonuncusu Nautilus 680 idi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat