Motoryat

Gölge yat Phi Phantom teslim edildi

0

Türk tersane Alia Yachts, Royal Huisman’ın 55 metrelik Project Phi’sine eşlik edecek 36 metrelik gölge yat Phi Phantom’u teslim etti.

Tersane tarafından “güzel şekillendirilmiş bir yük teknesi” olarak tanımlanan yat, ilk olarak 2019 Monaco Yacht Show’da duyuruldu ve Cor D Rover tarafından tasarlandı ve deniz mimarisi Van Oossanen tarafından yapıldı.

Phi Phantom, yakın zamanda deniz denemeleri yapan 55 metrelik süperyat Project Phi’yi kaleme alan aynı tasarım ekibine sahip. Hızlı deplasmanlı bir gövde formuna sahip olan gölge yat, oyuncak ve ihalelerin yanı sıra küçük bir araba ve ana gemi için ekstra yakıt taşımak için kullanılacak. Ayrıca 199 Grostonluk iç kısımda büyük bir çamaşırhane ve ek mürettebat konaklaması da yer alacak ve ek özellikler arasında 157 metrekarelik kargo güvertesi, 45 metrekarelik lazarette ve 33 metrekarelik atölye yer alıyor.

150 metrekarelik kıç güvertede depolanan oyuncaklar ve ihaleler arasında, tersanenin ahşap P40 modelinin “ağır şekilde özelleştirilmiş bir versiyonu” olan, İngiliz tersane Spirit Yachts tarafından inşa edilen Spirit of Phi adlı 12.3 motorlu yat yer alıyor. Phi Phantom diğer bölümlerde ise küçük bir yelkenli tekne, elektrikli araba ve Jet Ski’lerin yanı sıra bisikletleri, tahtaları ve şişme kaydırağı taşıyabiliyor.

Alia Yachts Başkanı Gökhan Çelik, “Phi Phantom’u yüzerken görmekten gurur duyuyoruz” dedi. “Çok ilgili tekne sahibi, yolun her adımında bizimle birlikte çalışarak, gövdede dolgu maddesi kullanmama şartı da dahil olmak üzere bazı çok özel talepleri yerine getirmek için ihtiyacımız olan desteği verdi.” dedi.

Süper yatta güç, 21 deniz mili azami hız ve 11 deniz mili seyir hızı için ikiz CAT C-32 motorlarından geliyor ve bu da 6000 deniz milinin üzerinde bir menzil sağlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat