Motoryat

Gövdesinde bir delik bulunan 69 metrelik süper yat konsepti Shape ortaya çıktı

0

Lazzarini Design, üst yapısının ortasındaki “açık delik” ile tanımlanan 69 metrelik bir süper yat konseptini ortaya çıkardı. Shape adı verilen proje konseptin, deliği veya “ön güverte” özelleştirilebiliyor. Güneşlenme alanı olarak işlev görmesi için boş bırakma dahil olmak üzere seçenekler bulunuyor.

Teknede basamaklar deniz seviyesindeki iskeleye inmekte ve konuklar bölgeye pruvadaki bir kapıdan erişebiliyor. Üst güvertede cam tabanlı bir sonsuzluk havuzu bulunuyor ve deliğe doğru iniyor.

137 metrelik kuğudan ilham alan konsept Avanguardia gibi ekstrem tasarımlarla tanınan stüdyo, “Shape, gereksiz şekilde ayrıntılı bir tasarımdan kaçınarak ve bunun yerine çarpıcı bir siluete sahip olarak diğerlerinden ayrılıyor” dedi.

Shape, hidrojenle çalışan bir tahrik sistemi ve güneşlenme terasındaki tüm yerleşik sistemler için şarj sağlayan büyük bir güneş paneli ile tamamen temiz enerjiyle çalışacak şekilde tasarlandı.

Shape’in yaşam alanı, altı VIP süitte 12 kişilik konaklama imkanı ile arka bölümde yer almakta. Stüdyo, “Konseptin üst yapısına bir boşluk yerleştirdiğimiz için, yaşam alanında gerçek bir lüks kalitesi var” diye ekledi.

Shape, kıç bölümünde daha fazla güneşlenme alanı ve dalış platformu içeren bir plaj kulübü bulunduruyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat