Motoryat

Grand Banks 85’in iç tasarımına ilk bakış

0

İlk 25,9 metrelik Grand Banks 85 yatının iç tasarımı, sosyallik ve mahremiyetin merkezinde yer aldı. Grand Banks CEO’su Mark Richards, iç mekanları “zamansız bir his” ile “güzel bir şekilde tamamlanmış” olarak nitelendirdi.

Süper yat, 6,7 metrelik bir kirişe sahip ve bu da bir dizi olası iç konfigürasyona neden oluyor. Teknede diğer bölümlerde; açık havada yemek yeme ve eğlence alanları bol, ana ve kıç güverteler arasındaki boşluk oturma alanına ayrılmış. Elektronik olarak açılan büyük kıç pencerelerinden geniş kapsamlı okyanus manzaraları görülebiliyor.

Skylounge, mutfak ve ana salon arasında yer alan, kişiye özel ve el yapımı mobilyalar içeren bir iç yemek alanı ile ek bir dinlenme alanı sunmakta. Öndeki yükseltilmiş dümen alanı, seyir halindeyken dört oturan yetişkini barındırabiliyor.

Teknedeki iç mekana ilk bakış, ekibinin hesaplamalarına göre yatın 21 knot seyir hızına ulaştığı deniz denemelerini tamamladıktan sonra geldi.

Richards sözlerine şöyle devam etti: “85’e başladığımızda her şeyden önce tek bir ana hedefimiz vardı, dünyadaki bu boyuttaki en yakıt verimli, yüksek hızlı, uzun menzilli kruvazörü sunmak. Kapıdan çıkar çıkmaz bu amacı gerçekleştirmek inanılmaz derecede heyecan verici.”

Serideki ilk gövde, ikiz 1000 beygirlik Volvo IPS 1350s tarafından destekleniyor, ancak düz şaftlı ikiz 1000 beygirlik, altı silindirli D13’ler de ücretsiz bir seçenek olarak sunuluyor.

Tersanenin bugüne kadarki en büyük modeli olan GB85, üreticinin en son GB60 modelini takip ediyor. Süper yat tamamen aşılanmış karbon fiberden yapılmış tüm güverte ve üst yapıya sahip. GB85, 6.7 metrelik bir kiriş bulunduruyor ve içeride ve dışarıda geniş eğlence alanları sağlıyor. İç yerleşim düzeni, büyük bir ebeveyn banyolu veya toplam dokuz misafir barındıran dört kabinli bir yerleşim düzenine sahip tam kirişli bir ana kamaraya sahip olma seçeneği sunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat