Motoryat

Gulf Craft Oryx 379, üç dıştan takma motorlu Sport Cruiser

0

Botnia, Windy, Sealine ve Fairline gibi teknelerin dıştan takma motorlarını taktıklarında havada bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Dıştan takmalı motorlar artık güvenilirliğe karşı düzensiz bir tutumla hantal ve kaba olarak görülmüyor, modern olanlar pürüzsüz, çok güçlü ve onları destekleyen yazılım her nesilde daha etkileyici hale geliyor.

Bu yüzden Gulf-Craft’ın 38ft Oryx 379’unun Swanwick Marina’da iki değil üç 300hp V8 Mercury dıştan takmalı motorunun kıç yatırmasına tehdit edici bir şekilde oturduğunu görmek garip görünmüyor.

Üç 300hp dıştan takmalı motor ve 300.000 £ ‘ın altında bir başlangıç ​​fiyatı ile Oryx 379 gerçekten iddialı bir tekne olmuş. Direksiyon ağırlıklı ve etli, bu yüzden üç motorun kıç yatırması boyunca yavaş hızda sallanması biraz kas gücü gerektiriyor.

Sürüş pozisyonu, destekleyici, tamamen ayarlanabilir dönebilen Shockwave S5 dümen koltuklarının yardımıyla konfor sağlıyor.

Oryx 379, dümen arkasından oldukça büyük bir tekne hissediyor, ancak sadece 7 ton (hafif) ağırlığında, bu yüzden engellerden bir tazı gibi fırlayabiliyor.

Bu motorların bir özelliği, rölantide kısık gibi görünseler de, bu teknede seyir hızı ne kadar yüksek olsa da, seyir halindeyken yine sessiz kalıyor ve rahatsızlık vermiyor olmaları. 40 knot ve 5.500rpm motorlarda saatte 240 litrelik benzin kullanıyor.

Kırk altı deniz mili yine de çoğu insanı mutlu edecek ve eğer aceleniz yoksa teknenin saatte 87 litre benzin kullanarak 22 knot süratte mutlu bir şekilde dolaşabileceğinizi de düşünürseniz tekne çok geniş bir seyir bandına sahip.

Teknik Özellikler

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat