Motoryat

Heesen 55 metrelik süper yat Project Castor’u tanıttı

0

Heesen Yachts, koronavirüs pandemisi sırasında avlu tarafından kabul edilen “sert önlemler” sayesinde 55 metrelik çelik sınıfı süperyat Project Castor’u zamanında üretmeye başladı.

Tersane, üretim süreçlerini değiştirdiğini ve ofislerine sosyal mesafeyi getirdiğini açıklamıştı. Ayrıca tersanesinde vardiya çalışmasını sağladı ve bu da herhangi bir zamanda birlikte çalışan normal çalışan sayısının yarıya inmesine neden oldu.

Yetkililer, “Bu nedenle çalışmalarımızı mümkün olduğunca az kesintiyle Hollanda hükümet kurallarına uyarak devam ettirebildik,” dedi. Project Castor, Kuzey Denizi’ndeki deniz denemelerinin ardından Ağustos ayında sahiplerine teslim edilmek üzere yola çıktı.

Lansman hakkında konuşan Luxury Yacht Group’un müşteri temsilcisi Rupert Connor şunları söyledi: “Heesen ekibinin COVID-19 salgınına sağladığı uyumdan çok etkilendik ve Sosyal mesafeyi artırmak için çalışma saatlerini ayarladılar, ancak projemizde optimal çalışma saatlerini korudular ve bu zorlu zamanlarda küçük bir başarı olmayan, zamanında, yüksek kaliteli bir teslimatı korudular.” Dedi.

Heesen’in 55 metrelik Çelik Sınıfı serisinin dördüncü gövdesi olan Omega Architects’ten Frank Laupman’ın “kaslı tonlara” sahip olduğu açıklanan Project Castor spor dış tasarımı ile gerçekten etkileyici bir süper yat.

Ana dış özelliklere değinmek gerekirse, ana güverte ön bölümünde dikey yerden tavana pencerelerin yanı sıra ana salon ve skylounge’de tam boy pencereleri içerir. Dikkate değer bir diğer özellik, dümen çıkıntısının “köpekbalığı dişi” tasarım detayıdır.

760 Grosston’luk yatta ayrıca Van Oossanen Naval Architects tarafından tasarlanan hızlı deplasmanlı bir gövde bulunmakta.

Project Castor, ilk üç 55 metrelik Çelik Sınıf yatlarında bir takım değişiklikler getiriyor. Bunlar arasında tam beam içeren sky lounge, 73 metrekarelik ana süit ve daha büyük alt güverte süitleri bulunmakta.

İç tasarım, tasarım stüdyosu ve Hollanda avlusu arasındaki sekizinci işbirliği olan Bannenberg & Rowell tarafından üstlenildi.

İki MTU 8V 4000 M63 dizel ana motorla çalışan Project Castor, 13 knot seyir hızına ve en yüksek 15,5 knot maksimum hızda 4500 deniz mili mesafeyi alabilecek donanıma sahip olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat