Motoryat

Heesen, Harrison Eidsgaard’ı yeni 50 metrelik Çelik Süperyat serisinin tasarımcısı olarak atadı

0

Hollandalı tersane Heesen, İngiliz stüdyo Harrison Eidsgaard’ın yeni 50 metrelik çelik deplasmanlı süperyat serisinin dış tasarımını yapmak için seçildiğini açıkladı.

Tersane ve stüdyo daha önce 2017’de 51 metrelik Irisha’da birlikte çalışmıştı, ancak bu ikili ilk kez bir seride işbirliği yapacak.

Fort Lauderdale Uluslararası Tekne Fuarı’nda duyurulan yeni 50 metrelik Çelik serisi, aynı adı taşıyan mevcut hattın geliştirilmiş halidir. En önemli değişikliklerden biri, konfor ve dengeyi daha verimli ve hızlı seyir ile dengelemeyi amaçlayan Hızlı Yer Değiştirme Gövde Formunun tanıtılmasıdır.

Stüdyonun kurucu ortağı Peder Eidsgaard, yatın Heesen’in DNA’sına uyan hızlı ve sportif bir görünümle tanımlanacağını söyledi. “499GT’luk yatta başarılı bir yerleşim düzeninin anahtarı basitlik ve çok yönlülüktür. Sonsuzluk havuzu ya da güneşlenme terasında yer alan ve atriyum çatı penceresi işlevi de gören benzersiz sehpa gibi özellikler konukları bir araya gelmeye davet eden odak noktaları olacak. Güneşlenme terası, açık hava yemek bölümü 20 kişiye kadar misafir alacak kadar geniş olacak. Misafirperverlik, yatçılıkta çok önemli bir unsurdur ve ziyarete gelen konukların da düzgün bir şekilde ağırlanabilmesini sağlamak istedik.” dedi.

Sancak tarafında Fransız balkonlu tam boy master süit dahil olmak üzere altı kabinde 12 kişiye kadar konaklama imkanı sunulmaktadır.

Şu anda 50 metrelik Çelik serisi üç yat içeriyor: Omaha, Arkadia ve kısa süre önce teslim edilen ve 2022 Fort Lauderdale Uluslararası Tekne Fuarı’nda görücüye çıkan Ocean Z.

Yatların tasarım ve mühendislik aşamaları altı ay sürecek ve inşa süreci 2024 yazında başlayacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat