Motoryat

Heesen’in yeniden tasarlanmış 55 metrelik Çelik Sınıfındaki ilk yatı teslim edildi ve Iris Blue adını aldı

0

Heesen, bu ayın başlarında “zor koşullarda” başarılı deniz denemelerinin ardından 55 metrelik süper yat Iris Blue’nun teslim edildiğini duyurdu.

Tersanenin bir sözcüsü, “Tıpkı kardeşleri gibi Iris Blue da son derece duyarlı olduğunu ve direksiyon komutlarını hemen kabul ettiğini kanıtladı” dedi. Daha önce Project Apollo olarak bilinen bu ürün, Steel Class serisinin orijinal tasarımcısı Omega Architects’ten Frank Laupman tarafından revize edilmiş bir tasarıma sahip ilk Steel Class serisidir.

Laupman, “Dikey pencereli orijinal tasarımımızı ne kadar sevsek de, evrimsel bir adım atmanın zamanının geldiğini hissettik” dedi. Sonuç, tavandan tabana renkli camın daha geniş alanı sayesinde daha “agresif” ve “erkeksi” bir görünümdür. Görüntüler henüz açıklanmasa da iç tasarım Luca Dini Design and Architecture’ın izniyle geliyor.

Süperyatın geniş altı kabinli düzeni, sancak tarafında verandası ve gömme dolapları olan 78 metrekarelik bir tekne sahibi dairesini içeriyor. Tasarım da yeniden düşünüldü ve artık jakuzinin önünde bir bar bulunan daha büyük bir güneşlenme terası bulunuyor.

Yatta ana güvertede, merkezi atriyum, daha geniş ve revize edilmiş bir ana merdivenle modernize edilirken, mürettebat erişimini kolaylaştırmak için kaptan köşkü güvertesinden güneşlenme güvertesine kadar ilave bir geçiş yolu da bulunuyor.

Heesen’in şu anda yapım aşamasında olan 12 yatı mevcut ve bunlara, omurgası Aralık 2023’te atılan tamamen özel yapım 57 metrelik Setteesettanta Projesi de dahil durumda.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat