Motoryat

Horizon Yachts 29 metrelik ilk E90’ı teslim etti

0

Tayvanlı yat üreticisi Horizon, Lazy Daze olarak adlandırılan ilk 28.6 metrelik E90 modelini teslim etti. Tersanenin popüler E serisine yeni bir giriş yapan ilk E90, spekülasyonlarla başlatıldı ve daha sonra, onu öncelikle Karayipler ve Bahamalar’da kullanmayı planlayan deneyimli Amerikalı sahiplerine satıldı.

Yatın tasarımı, dalgaları delen bir pruva ve mevcut hattın başarılı platformundan yararlanan performans odaklı gövdesi ile yüksek hacimli bir iç mekan etrafında toplanıyor.

Yatta iç konfigürasyon, teknenin altı metrelik kirişinden tam olarak yararlanıyor. Konuklar, L şeklinde beyaz deri kanepe, bağımsız koltuk ve sedirden oluşan bir oturma alanına sahip bir salonda karşılanıyor ve hepsi bir eğlence merkezinin etrafına uygun bir şekilde yerleştirilmiş. Yatın iskele tarafında sekiz kişilik yemek bölümü bulunuyor. Depolama, mobilyaların tabanındaki depolama köşeleri ile salon boyunca dikkatlice entegre edilmiş.

Lazy Daze, yatın ön, eğimli pencerelerinin altına oturan U şeklinde bir yemek odası bulunan açık kır mutfağı tarzı bir kadırgaya sahip. Beyaz mermer taşla kaplı orta ada, daha da fazla depolama alanı sunuyor. Güçlü taş işçiliğinin yanı sıra, açık beyaz dişbudak ve gümüş meşe ahşapları, teknenin zarif ambiyansına katkıda bulunuyor.

Yatta dört kabinli bir düzen, kendi en-suite banyoları ve taş kaplı bir duşakabin ile birlikte tam kirişli bir kabin içeriyor. Büyük aynalarla çevrili Art Deco desenli suni deri başlığı, kral yatağı çevreliyor.

Büyük bir VIP ön bölümde yer alırken, iki adet dönüştürülebilir ikiz ensüit iskele ve sancak tarafına yerleştirilmiş. Süperyat, jakuzili bir kıç güverte, dinlenme alanı, wet bar ve buzdolabı dahil olmak üzere güvertede dinlenmek için bolca alan sunmakta.

Yeni teslimat, ilk FD110’unun Haziran ayında suya geri dönmesiyle avlu için yoğun bir zamanda geliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat