Motoryat

İlk 100 Sunreef Power katamaran Shimali teslim edildi

0

Polonyalı tersane Sunreef Yachts, Shimali olarak adlandırılan ilk 100 Sunreef Power katamaranını teslim etti.

29.95 metre uzunluğundaki Shimali, Sunreef tarafından bugüne kadar teslim edilen en büyük elektrikli katamarandır ve ilk olarak Ağustos 2021’de Polonya’nın Gdansk kentinde denize indirildiğinde ortaya çıkarılmıştır.

İlk 100 Sunreef Power, koyu gri bir gövdeyi pembe altın üst yapıyla birleştiriyor ve Baltık Denizi’nde deniz denemeleri yaparken görüntülendi.

Kendi bünyesinde tasarlanan Shimali, transatlantik bir menzil için ikiz 1300HP motorla çalışıyor. Süper yattaki temel özellikler arasında, ana güvertede, salonun önünde bulunan mutfak ile özel tasarlanmış bir bar ile birlikte geniş bir dinlenme alanı bulunmaktadır. Ana güvertede okyanus manzaralı ve ön terasa erişim sağlayan bir spor salonu da mevcut durumda.

İç tasarım, meşe kaplamalar, pembe kuvars, pirinç ve özel yapım dolap gibi özelliklerle, tekne sahibinin “klasik” zevkini yansıtıyor olarak tanımlanıyor. “Ev gibi” stil, toplam 10 misafir için beş büyük en-suite kabinden oluşan misafir konaklama birimine yayılıyor.

Ana kabin, iskele gövdesinde yer alıyor ve siyah beyaz fayanslarla döşenmiş bir banyosu olan bir büyük boy yatak içeriyor. Süper yatta bir VIP kamara iskele gövdesinde ana kamaraya katılırken, kalan üç misafir kamarası sancak gövdesinde bulunuyor.

100 Sunreef Power 13,5 metrelik geniş kiriş sayesinde, barlı devasa bir flybridge, yemek masası ve özel spa havuzu dahil olmak üzere geniş yaşam alanlarına sahip. Bu alan aynı zamanda yüksek kaliteli ses sistemi, projektör ve perde ile açık hava sinemasına da dönüştürülebiliyor. Kıç kokpitte ikinci bir açık havada yemek alanı ve bar ayrıca mevcut durumda. Süper yatın diğer bölümlerinde; iki jet ski, bir yakıt ikmal istasyonu ve bol miktarda su oyuncağı alacak kadar büyük olan ihale garajının yanında büyük bir hidrolik platform bulunuyor.

Mürettebat konaklaması, ikisi teknenin pruva kısmında ve biri kıçta olmak üzere üç mürettebat kamarasıyla sağlanıyor.

100 Sunreef Power, Gdansk’taki Sunreef tersanesinde şu anda yapım aşamasında olan 49 metrelik daha büyük Sunreef Power ile tersanenin elektrikli katamaran serisindeki en büyük ikinci model olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat