Motoryat

İlk Gladiator 411 Karbon Serisi Satıldı

0

Canados Gladiator 411 Carbon Series projesi, tamamen güvenilir, sorunsuz, 100 mil/saat performanslı 41’lik tek gövdesi ABD pazarı düşünülerek oluşturuldu. Konseptin arkasındaki fikir, dünyanın her yerinde kolayca servis yapılabilen süper güvenilir ve sessiz Mercury 450R dıştan takmalı motorlarla büyük güçlü içten takmalı motorlara bir alternatif sunmaktı.

Tüm proje, Canados’un Başkanı Michel Karsenti; dört kez açık deniz motorlu tekne dünya şampiyonu, yüksek teknolojili kompozit inşaat uzmanı Simone Cesati; ve yüksek performanslı tekne danışmanı Albert Dalle Molle tarafından beraber gerçekleştirildi.

Henüz sunulmamış olmasına rağmen, ilk 411 Karbon Serisi, tipik güvenilirlik sorunları ve içten takmalı motorların işletme maliyetleri olmaksızın hız isteyen, hızlı içten takma açık deniz teknelerinin daha önceden sahibi olan Fransız bir müşteriye satıldı.

Çift kademeli gövde ve güverte tamamen özel dokuma karbon fiber ve Kevlar/epoksiden yapılmış ve maksimum güç, sağlamlık ve darbe direncini garanti etmek için entegre bir yapısal kuyruk braketi ile donatılmış.

Sonuç olarak, gövde inceliği, 3100 kg boş ağırlıkla, tekne piyasadaki aynı tip teknelerden ortalama % 30 daha hafif olacak.

Bu önemli özellik yalnızca, tüm olağan eski moda göstergelerin kaldırıldığı ve merkezi bir Garmin® 22 ”ekran ve iki adet 9” Damar Görünümü ile değiştirildiği kontrol panelinde görülecek.

İlk Gladiator 411 Carbon Serisinde 2 × 3,10 metrelik yataklı bir kabin de bulunacak.

Speedmaster alt ünitelerine sahip ikiz Mercury Racing 450R ile güçlendirilmiş, 70 knot’luk sürekli seyir hızıyla 88 knot/100 mil/saat azami hız yapabilecek ve Saint-Tropez’den Cannes’a 20 dakikadan biraz fazla bir sürede yolculuk yapabilecek.

Üç motorlu konfigürasyonunda, 411 Gladyatör 115 mil/saatin çok üzerinde olacak.

Canados, 1940’larda kuruldu. Merkezi Roma’da bulunan tersane, 23 ila 36 metre uzunluğunda lüks, yarı özel kompozit yatlar üretiyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat