Motoryat

İlk Princess X95 yatının deniz testleri başladı

1

Princess Yachts’ın ilk olarak 2018 yılında duyurduğu ve hemen ardından üretimine başladığı, siyah ve farklı tasarıma sahip X95 modelinin yapımında sona gelindi. Birkaç adet üretilen ve diğerlerinin üretimi devam eden X95 ailesinin ilkinin gövde ve dış tasarımı tamamlanarak suya indirilip deniz testlerine başlandı.

Performansı test edilecek olan 29.11 metrelik lüks yat, özellikle dış tasarımıyla adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor. Olesinski işbirliğiyle tasarlanan gövde yapısı, derin-V isimli yeni bir yapıya ev sahipliği yapıyor. Yat, farklı deniz koşullarında derin-V yapısıyla yüzde 15 civarında daha fazla sabitlik sağlıyor.

Şık ve sade bir iç tasarımı bulunan Princess X95, benzeri yatlara göre yüzde 10 daha fazla dış alan ve yüzde 40 daha fazla iç mekan sunuyor. 8 misafirin konaklama kapasitesi bulunan yatın ayrıca 4 kişilik de görevli konaklama kapasitesi var.

Princess X95, gücünü iki MAN V12 motorundan alıyor ve maksimum 24-26 knot bandına çıkabiliyor. Uzun yolculuklar için de 13,400 litrelik yakıt deposu bulunuyor.

1 Yorum

  1. X95 KAÇ DOLAR?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat