Motoryat

İlk Sanlorenzo 57Steel süperyat, Alma adını aldı

0

İtalyan tersanesi Sanlorenzo, 57Steel serisinin ilk ünitesini vaftiz etti. Alma adlı yat, ilk kez Kasım 2022’de suya indi ancak bu hafta La Spezia’daki tersanede resmen isimlendirildi.

52Steel ve 62Steel modellerinin başarısını takip eden 57Steel, ikisi arasında bir orta model seçeneği sunuyor. Yattaki önemli farklılıklar arasında, dümen köşkünün tipik olarak bulunacağı üst güverte ileri kısmına daha büyük bir kaptan kamarası yerleştiren revize edilmiş bir düzen yer alıyor.

Normdan bu sapma, aynı zamanda, ikinci bir tekne sahibi kabini olarak kullanılabilen ve bu modeli kiralama için çok uygun hale getiren, ana güvertenin baş tarafında tam boy bir VIP kabine izin veriyor. Süperyatta konaklama toplam 12 kişiliktir.

Yatın dış tasarımı Bernardo Zuccon ve Zuccon International Project ekibi tarafından, iç tasarımı ise İngiliz tasarım stüdyosu Vickers tarafından yapılmıştır.

Zuccon International Project’ten Bernardo Zuccon, “normalde daha büyük teknelerde bulunan işlevsel ve yaşam tarzı içeriklerine sahip yaklaşık 1.050 GT’lik bir tekne yaratmak” amacıyla projeyi “iddialı” bir girişim olarak nitelendirdi.

Nihai sonuç, gösterişli olmadan Sanlorenzo’nun imza görünümünü koruyan “tanımlanmış” bir dış profildir. Zuccon, “Tasarım açısından bakıldığında, en önemli zorluk teknenin hacimleri ve oranları arasında doğru dengeyi bulmaktı” diye ekledi.

1050 GT yat, mevcut Steel modellerine benzer bir arka güverte düzenine sahip olup, iki yanında açılan deniz teraslarıyla çevrili ve yukarıdaki güvertede yer alan bir yüzme havuzunun cam tabanıyla aydınlatılan büyük bir beach cluba odaklanmaktadır.

Vickers, aile kullanımı için hazırlanmış yumuşak, rahat bir atmosfer yaratmaya odaklandı. Vickers, “Tasarım süreci büyük bir yaratıcı zevkti ve tersane ekibi tasarım yönümüze gerçekten iyi yanıt vererek harika bir iç mekan yarattı.” dedi.

Hattın “prototipi” olacak ilk ünite, 2023’ün başında sahibine teslim edilecek. Satış, proje yönetimini de yürüten West Nautical tarafından tamamlandı.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat