Motoryat

Konsept keşif yatı: 99 metrelik Frontier

0

Sorgiovanni Designs firması, yeni ve ultra lüks ayrıntılarla donatılan 99 metrelik konsept keşif yatı modeli Frontier’i tanıttı. “Başka ülkelerle tanıştırmak, yeni ve bilinmeyen medeniyetleri keşfetmek” amacıyla tasarlanan Frontier, bu mottosuyla size biraz Star Trek’ten tanıdık gelebilir.

Ön tarafında buzları kırarak ilerlemesi için tasarlanan bir buz kırıcı bulunan konsept yat Frontier’in konuklarını rahat ettirmesi çok birçok ayrıntı bulunuyor.

Dış mekan barı, jakuzisi gibi detayların yanı sıra en arka tarafında bir helikopter pisti de yer alıyor. Ancak firma, helikopter kullanılmadığında bu alanın dans pisti için mükemmel bir ortam sağlayacağını belirtiyor. Bu pist, açılır kapanır olarak tasarlanmış, yani helikopter geldiğinde ya da dans pisti istendiğinde alan dışarı doğru uzuyor. Diğer zamanlarda ise pistin yatısı, havuzun bulunduğu üst güvertenin içine giriyor.

6 odasında 12 misafiri lüks bir şekilde ağırlayabilen Frontier’in bu odaları katlara ayrılmış durumda. Her oda tipi farklı katta bulunuyor ve en tepede master süit yer alıyor.

Hem büyüklüğü hem de işlevleri bakımından çok işi bulunan Frontier’de 34 kişilik bir görevli ekibinin çalışması planlanmış. Her biri için de konaklama imkanı düşünülmüş.

İki adet dizel motoruyla çalışacak olan Frontier’in en yüksek 20 knot hıza ulaşması hedeflenmiş.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat