MotoryatVideo

Lazzarini Design, 153 metrelik süperyat konsepti Prodigium’u ortaya çıkardı

0

Süper yat tasarım stüdyosu Lazzarini Design, Antik Roma mimarisinden esinlenen son projesi 153 metrelik bir konsept yat olan Prodigium’u tanıttı.

Prodigium adlı konsept, altı farklı güverteye yayılmış ve her biri kendi hangarında bulunan iki garaj ve üç helikopterde depolanan toplam sekiz tender taşıyabiliyor.

Prodigium, köpekbalığı formuna benzemek için özel olarak tasarlanmış karbon ve alüminyumdan yapılmış bir üst güverteye sahip. Aşağıdaki güvertede, üst yapıyı desteklemek için ana girişin yanlarına iki Roma sütunu yerleştirilmiş.

Yat, her bir güvertenin arkasında üç ayrı yüzme havuzuna sahip ve her havuz alt güverteye bir şelaleyle akmakta.

34 metrelik bir beam, üst güvertede bir ana yaşam alanı da dahil olmak üzere teknede büyük kapalı yaşam alanları sağlıyor. Süper yatta konaklama ise; toplam 44 misafir, 18 personel ve 12 mürettebat kapasiteli.

Alt güverte kıç alanı, 30 metreye kadar olan yatların yanaşabileceği özel bir limana dönüştürülüyor.

Süper yattaki diğer özellikler arasında üst güverteyi kaplayan geniş güneş paneli ve 22 knot’luk bir seyir hızı sağlayan hibrit bir tahrik sistemi yer alıyor.

Bu konsept model, Lazzarini Design’ın Avanguardia adlı 137 metrelik kuğu esintili süperyat konseptini sunmasından sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat