Motoryat

Luiz De Basto, 70 metrelik fastback’ten ilham alan konsepti Project Sprint’i sunuyor

0

Miami merkezli stüdyo Luiz De Basto Designs, Project Sprint adlı 70 metrelik yeni bir süper yat konsepti için tasarımlarını açıkladı.

Süperyatın dış tasarımı, De Basto tarafından “fastback” otomobillerin özelliklerinden ilham alan sportif bir profille kaleme alındı. Bugatti Atlantic, Citroen DS ve Porsche 911 gibi ikonik otomobil modellerini kapsayan fastback otomobiller, pürüzsüz ve ayırt edici bir siluet için otomobilin çatısından arka tampona kadar uzanan tek, eğimli bir çizgi ile tanımlanıyor. Bu özellik, teknenin kıç tarafına doğru kademeli bir eğim oluşturmak için flybridge’den yüzme platformuna kesintisiz uzanan şık bir hat tasarlanarak Project Sprint’e çevrilmiş. Üç ön güvertesinin her biri, açık alanlar sunan kıç güverteleriyle birlikte konik bir tasarıma sahip.

De Basto, “Tabii ki otomobiller ve süperyatlar arasında büyük bir ölçek farkı var ve zorluk, işlevsel yönleri herhangi bir ödün vermeden çözmekti. Basit, işlevsel, güçlü ve güçlü olması gerekiyordu.” dedi.

Tasarımcının süper yatta ortaya çıkardığı diğer detaylar arasında 1500GT’lik bir iç hacim ve 12 metrelik bir kiriş bulunuyor. Yedi kabin, önde özel bir salona bağlanan özel merdivenli bir tekne sahibi süiti de dahil olmak üzere, yattaki misafirler için konaklama sağlıyor. Ayrıca teknede 20 mürettebat üyesine kadar konaklama imkanı da bulunmakta.

Teknedeki önemli bir özellik, dış kıç güvertenin teknenin içinden erişilebilen kıç yatırma alanında bulunan oldukça büyük bir beach club olacaktır. Alan, güverte alanını daha da artırmak için bir sauna, spor salonu, masaj odası ve salonun yanı sıra katlanır platformlarla donatılmış.

Ayrıca süper yatta, pruvaya entegre edilmiş dokun ve git helikopter pistine sahip iki tender için ayrılmış bir depolama alanı da bulunmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat