Motoryat

Lürssen imzalı süper yat Nord teslim edildi

0

142 metrelik Lürssen tarafından üretilen süper yat Nord teslim edildi.

Canlı AIS konum verileri, yatın şu anda tersanenin Lemwerder tesisinden ayrıldığını ve Cebelitarık yolunda olduğunu gösteriyor. Bu gelişmeler daha önce Opus ve Redwood Projesi olarak bilinen süper yatın Baltık Denizi’nde deniz denemeleri sırasında yakalanmasından sonra geldi.

Altı katlı süper yat ilk kez Temmuz ayında Lürssen’in tersanesinde suya indirildi. Nord teknik olarak Ocak 2019’da piyasaya sürüldü.

İtalyan tasarım stüdyosu Nuvolari Lenard tarafından tasarlanan Nord, ilk olarak Aralık 2015’te Moran Yacht & Ship tarafından 139 metrelik bir proje olarak duyuruldu.

Redwood Projesi, alt güvertede bir spor ve dalış merkezi, büyük bir yüzme havuzu, iki süper yat helikopter pisti ve 15 metreye kadar olan bir tender filosu gibi bir dizi üst düzey özelliğe sahiptir.

Nuvolari Lenard, 20 kamarada 36 misafirin konaklayabileceği iç tasarımdan da sorumludur.

Stüdyo daha önce yaptığı açıklamada, Nord’un “bağımsız küresel keşif için verimli, uzun menzilli seyir yeteneklerine sahip olacağını” söyledi.

Moran Yacht & Ship Yeni İnşaa Ekibi, Alman tersanesindeki inşaatı denetliyor ve bu yılın ilerleyen günlerinde, dünyanın en büyük süper yatları arasında yerini alacağı ve büyük olasılıkla ilk 15’e gireceği teslimatı hedefliyor.

Bu, Alman tersanesi Lürssen’in Nuvolari Lenard ve Moran Yacht & Ship ile yaptığı ilk işbirliği değil. 88 metrelik Quattroelle, 2013 yılında aynı ortaklık tarafından teslim edildi ve bu süper yat, 2014 Dünya Süper Yat Ödülleri’nde finalist oldu.     

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat