Motoryat

Lürssen’in 55 metrelik süper yatı Moon Sand Londra’ya ulaştı

0

Daha önce Project 13800 olarak bilinen 55 metrelik Lürssen süperyatı Moon Sand, yatın yakın zamanda teslim edilmesinin ardından Londra’ya geldi. Moon Sand, hizmete alınmasından tam üç yıl sonra, Nisan 2021’de ilk kez suya çarptıktan sonra Haziran ayında deniz denemelerine başladı.

Bannenberg & Rowell tarafından tasarlanan Moon Sand, 1973 Lürssen süper yat Carinthia VI’dan etkilenen “ayırt edici çizgilerle” “gerçekten ısmarlama” olarak tanımlanıyor.

Dünyanın en büyük yatlarını inşa etmesiyle tanınan Lürssen, süper yatı 55 – 75 metre boyutlarındaki üretimi yeniden kurmak için kullanıyor. Moon Sand, 1955’ten beri tersane tarafından denize indirilen en küçük yat olma özelliğini taşıyor.

Moon Sand’ın iç mekanı, “müze kalitesinde iç mobilya parçaları” ile birlikte “korkusuz bir renk ve doku kullanımı” sunuyor.

Lürssen’in konuşan tersane yönetici ortağı Peter Lürssen, daha küçük bir yat inşa etmenin zorluklarından bahsetti. “100 metreden büyük bir teknede, iş yükünün büyüklüğü ve bazen bir teknede çalışan 1000’e yakın kişiyi koordine etmek söz konusu” dedi. “Bu büyüklükteki bir teknede, soru daha çok tüm sistemlerin nasıl sıkıştırılacağıdır ve bu bir meydan okuma olmuştur. Ancak, “bu büyüklükte bir yat inşa etmenin heyecan verici olduğunu” ve “olası müşterilere, brokerlere, tasarımcılara bunları inşa edebileceğimizi ve bunları inşa etmek istediğimizi göstermek istiyoruz” dedi.

Lürssen ayrıca şunları ekledi: “Müşterimizin hayalindeki 55 metrelik yatın inşasında bize duyduğu güven için çok minnettarız. “Tekne sahibinin temsilci ekibi, bu büyüklükteki yat ile harika bir deneyime sahip ve şimdiye kadar çok verimli bir işbirliği oldu.” dedi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat