Motoryat

Lynx Yachts, Adventure 24 cep kaşif modelini ortaya çıkarttı

0

Hollandalı tersane Lynx Yachts, Adventure serisinde Adventure 24 adlı yeni bir 24 metrelik modeli ortaya çıkardı. Bir cep süperyat olarak tasarlanan model, serinin en küçüğü ve sağlam profiline rağmen, tasarımının kökleri Akdeniz gemi yolculuğuna dayanmakta.

Adventure 24, aynı zamanda tersaneyle işbirliği içinde YXT Evolution ve Crossover serilerinde de çalışan Bernd Weel’in tasarımına sahip. 23,95 metre uzunluğundaki model, Fransız makamlarının Riviera’nın belirli bölgelerinde demirlemeyi yasaklayan boyut kısıtlamalarının dışında oturuyor.

Yatta ikiz merdivenler, yüzme platformundan, güneşlenme güvertesi sarkıntısının gölgesinin altında açık havada yemek yeme alanının bulunduğu kıç ana güverteye çıkıyor. Üst güverte boyunca yanal olarak oturan başka bir açık havada yemek seçeneği bulunuyor hardtop koruması altında, ön korkuluğu kucaklayan kanepeler ve yakınlarda bir oturma barı var.

Süperyatta ihale operasyonları, fırlatma ve kurtarma için bir vinçle birlikte yoldayken altı metrelik bir bot ve iki Jet Ski’nin depolanabileceği pruva ile sınırlıdır. Oyuncaklar ve botlar için daha fazla alana ihtiyaç duyan tekne sahipleri için, üst güverte hardtoptan vazgeçilerek bir yardımcı güverteye dönüştürülebilir.

Yatta iç mekan düzeni, ana salonda daha resmi bir yemek ortamı sağlamak için üst yapıyı genişletme seçeneği ile her bir mal sahibinin hayal gücüne bırakılmış. Süperyatta standart konaklama, ikiz VIP kabinleri ve iki misafir kabini ile dört kabin düzeni sunar. 6,75 metre genişliğindeki tam donanımlı bir tekne sahibi süitini tercih edenler, üç kabin düzenlemesi seçeneğine sahiptir.

Adventure 24’ün 10.4 knot seyir hızına sahip olması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat