Motoryat

Mangusta Oceano 50’nin ikincisi suya indirildi

0

Project Verona olarak bilinen Mangusta’nın amiral gemisi Oceano 50 hattındaki ikinci 50 metrelik gövde, Overmarine Group’un Pisa tersanesinde suya çarptı.

Süperyat, Amerikalı bir müşteri için inşa edildi ve Overmarine’in metal bölümünde inşa edilen 12. süper yat oldu.

Overmarine Group CEO’su Maurizio Balducci, “Bu bölümün kompozit malzemeden tekneler inşa eden Viareggio’ya katılmasından bu yana birkaç yıl içinde elde ettiği sonuçlardan gurur duyuyoruz” dedi. İki Oceano 50’nin daha beklendiğini ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürüleceğini de sözlerine ekledi.

Çelik ve alüminyumdan inşa edilen süperyat, Alberto Mancini tarafından kaleme alındı. P.L.A.N.A. Tasarım ve Overmarine’in şirket içi ekibi, yatın deniz mimarisini denetledi.

Yatın yapımında ise, tasarımcı Mancini, avluya göre “Miami villasının ultra modern mimari tarzından” ilham aldı. Yatın tasarımı, iç ve dış mekanlar arasında doğal bir akış sağlıyor. Ana güvertenin kıç kapısı ve tavan yüksekliğindeki iki yan kapı tamamen açılarak iç bölümü doğal ışıkla dolduruyor.

Süperyatın alt güvertesinde deniz seviyesindeki üç terastan oluşan 68 metrekarelik etkileyici bir beach club bulunuyor. Üst güverte, Mangusta Oceano modeli üzerine inşa edilecek en büyük sonsuzluk havuzuna ev sahipliği yapacak. Güneşlenme terasında ikinci bir jakuzili sonsuzluk havuzu, dinlenme alanı ve 14 kişilik korunaklı bir yemek masası bulunuyor.

Yatta 12 kişilik konaklama, ana güvertede bir ana kamara ve alt güvertede dört misafir kamarası ile birlikte bir VIP süitinden oluşuyor.

Süperyatta güç, 16 knot maksimum hız ve 11 knot’ta 4500 deniz mili menzil sağlayan ikiz MTU 12V 2000 motorlarından geliyor.

Satışa sunulacak bir sonraki Mangusta Oceano 50, 2026 yazında teslim edilmesi beklenen 6 numaralı gövde olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat