Motoryat

Mengi-Yay’ın 48 metrelik amiral gemisi La Vie tanıtıldı

0

Türk tersanesi Mengi-Yay, 48 metrelik amiral gemisi motoryat La Vie’yi tanıttı. Yat ilk olarak bu yıl Nisan ayında denize indirildi, tersanenin yeni Virtus 47 serisindeki ilk gövdeyi işaret ediyor ve kısa süre önce denize indirilen kız kardeşi Balmy’yi yarım metre uzunluğuyla gölgede bırakıyor.

La Vie’nin dış tasarımı VYD Studio tarafından, iç tasarımı ise İtalyan tasarımcı Leonardo Santi Design tarafından, deniz mimarisi ise Ginton Naval Architects tarafından tasarlandı.

Yatın en önemli özelliklerinden biri, genişleyen deniz terasları ve suya kolay erişim sağlayan bir dizi hidrolik basamak içeren cömert Beach Club’dır. Yatın iç kısımdaki salon alanı, su ile bağlantıyı sürdürürken gölgelik bir alan oluşturuyor.

Süperyat diğer bölümlerinde; ana salon ve tekne sahibi kabininde standart olarak açılır balkonlara sahiptir, ancak bir Virtus 47 satın almak isteyen olası sahipler, istekleri üzerine bu özelliği kaldırabilir.

Teknede ana güvertede kıç tarafında güneşlenme alanı ve gölgeli yemek ve üst güvertede keyifli bir oturma düzeni dahil olmak üzere yat boyunca açık havada yaşam için fırsatlar bulunabilir. Ön güverte, bu alanı tüm gün eğlence için çok uygun hale getiren isteğe bağlı şemsiyelerle mevcut alanı da kullanır.

Bu modelde enine veya boyuna bir açık garaj seçeneği, farklı havuz ve jakuzi konfigürasyonları ve hatta üst yapının konumlandırılması da dahil olmak üzere çok sayıda kişiselleştirme seçeneği bulunmakta.

Yat sahipleri ayrıca iç tasarımcılarını da seçebiliyorlar. Bu amaçla, Red Yacht Design, yapım aşamasında olan diğer iki Virtus 47 gövdesinin iç mekanlarını geliştiriyor: NB100 ve NB102.

Çelik ve alüminyumdan inşa edilen 498 GT süperyat, beş kamarada 10 misafire ve dört kabinde yedi mürettebata kadar konaklama imkanı sunuyor.

Performans açısından La Vie, 12 knot’a kadar düşürülebilen 14,5 knot’a kadar hızlara ulaşabilir ve yat ikiz CAT motorlarından güç alıyor.

Tersane şu anda, La Vie’nin yanı sıra iki Virtus 47M modeli de dahil olmak üzere birçok başka projeyle meşgul. Türk tersanesinde de yeni bir model var: Atlante Mistral 41. Yarı özel seri, altı süperyattan oluşuyor ve ilk gövdesi gelecek yıl piyasaya sürülecek ve ikinci gövdesi satışa sunulacak. Virtus 47M serisinin ikinci gövdesi olan Balmy ise, Haziran ayında suya indirildi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat