Motoryat

Meyer Yachts, Monaco Yacht Show’da 125 metrelik THREE05 konseptini tanıttı

0

Ticari gemi yapımcısı Meyer Werft’in süper yat bölümü olan Meyer Yachts, bu yılki Monaco Yacht Show’da THREE05 adlı yeni 125 metrelik konseptini tanıttı.

125 metrelik bir süper yat ile 180 metrelik yüzen bir villanın birleşiminden oluşan Meyer Grubu, Meyer Yachts ve Meyer Floating Solutions adlı iki iş bölümünü birleştiriyor.

Meyer Werft genel müdürü Thomas Weigend yaptığı açıklamada, “Villa ve yat, demir atarken bir tasarım ve işlevsel birim oluşturuyor ve dolayısıyla daha büyük şirketlerin barındırılması olanağını sağlıyor” diye açıkladı. “Aynı zamanda THREE05, kendi süper yat servisiyle tamamlanan çok özel bir dinlenme yeri de olabilir”. diye ekledi.

Floating Solutions olarak bilinen 180 metrelik villa konaklama bölümü, 2.100 metrekarelik yaşam alanı, helikopter pisti için yer ve misafirlerin teknelerini barındırabilecek bir marina sağlayacak ve sahibinin isteğine göre eğlence çözümleri içerecek şekilde özelleştirilecek. Villaya, 30 kişiye kadar konaklama olanağı sağlayan yaklaşık 7.500 GT hacmindeki 125 metrelik yat eşlik edecek.

Yat, “düşük etkili” malzemelerden inşa edilecek ve yakıt hücreleri ve pillerden oluşan çevre odaklı hibrit teknolojiyle güçlendirilecek. Yüzen villaya enerji üretmek için güneş pilleri ve rüzgar türbinleri de kurulacak.

Meyer Floating Solutions CEO’su Kaj Casén yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Meyer Yachts ile bu ölçekte yüzer villalar inşa etme konusundaki kapsamlı deneyimimiz, teklifimizi dünya pazarında gerçekten benzersiz kılıyor. Mükemmel ve mükemmel bir villa arayanlar için tamamen özelleştirilebilir çözümler sunuyoruz. suyun üzerinde türünün tek örneği ev”.

THREE05, markanın diğer konseptleri olan ONE50 ve TWO10’u takip ediyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat