Motoryat

Meyer Yachts, ultra sürdürülebilir 150 metrelik yat konsepti ONE 50 ile süper yat pazarına giriyor

0

Alman süper yat üreticisi Meyer Group, ilk yat konsepti olan 150 metrelik ultra sürdürülebilir ONE 50 ile süper yat pazarına girdi.

Monaco Yacht Show’da duyurulan ONE 50, 20 metrelik kirişe ve 15.000 GT’lik herkül hacmine sahip altı güverteye yayılıyor. Süper yat ayrıca, 23 knot azami hız sağlamak için 25.000 kilovat elektrikle çalışan, yakıt hücresi teknolojisi ve batarya bankaları tarafından desteklenecek şekilde tasarlanmış.

Monaco Yacht Show’da konuşan Meyer Werft’in iletişim müdürü Florian Feimann yaptığı açıklamada; “Şu anda bu boyutta bir yat arayan insanların olduğuna inanıyoruz, ancak şu anda mevcut olan yakıt teknolojisini istemiyorlar. Şu anda Elon Musk, Örneğin, yakıt pili/akü ile çalışan bir yat satın alamaz ama şimdi bizim üretimimizle birlikte alabilecek.” dedi.

ONE 50, inşaatçının yeni yatçılık bölümü Meyer Yachts’ın ilk yat konsepti. Denizcilik sektöründeki kökleri ile Meyer Group, 500 metre uzunluğa kadar yat inşa etme tesislerine sahip ve “dünyanın en büyük ve en yeşil mega yatlarını” inşa etme hedefiyle kendisini pazarın en üst noktasında konumlandıracak.

Meyer Group CEO’su Bernard Meyer, “Tarihimizde bir sonraki bölümü açıyoruz ve mega yat pazarına giriyoruz” dedi. “Neredeyse sınırsız fikir ve gemi boyutu gerçekleştirebiliriz en çılgın olanları bile. Şu anda mega yatlara olan talebin arttığını ve bu segmentte başka bir tersane için yer olduğunu görüyoruz” dedi.

Şirketin alternatif yakıt taahhüdü, Meyer Yachts’ın vizyonunun temelini oluşturmakta. Grup, “Yeni çevre teknolojileri için mega yatlarda çok fazla potansiyel görüyoruz ve buna büyük önem veriyoruz” dedi.

Bu gelişme, Meyer Werft’in 289 metrelik özel rezidans yat Njord’u inşa etmek için seçmesinin ve süper yatın teslimatının 2025 için planlandığını açıklamasının ardından geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat