Motoryat

Monte Carlo Yachts, yeni MCY 105 Skylounge modelini duyurdu

0

İtalyan tersane Monte Carlo Yachts, MCY 105 amiral gemisi modelinin kapalı bir flybridge modelini duyurdu.

32 metrelik MCY 105 Skylounge, tekne sahibinin talebi üzerine açık bir flybridge’in aksine kapalı bir üst güverteye sahip olacak. İlk model 2022 yazında teslim edilecek ve ilk sezonunu Akdeniz’i dolaşarak geçirecek.

İtalyan tasarım stüdyosu Nuvolari Lenard tarafından kaleme alınan yat, teknede mevcut olan tüm alanı kullanıyor; Ana ve üst güvertede geniş tam ışık alanları ve ayrıca büyük bir tekne sahibi kamarası bulunuyor.

Avluya göre, model “çok daha büyük birimlerinkilerle karşılaştırılabilir etkileyici hacimler için dünya çapındaki sahipleri şaşırtacak”.

Kapalı flybridge 43 m2’lik bir alana yayılıyor ve hem üst güverte salonuna hem de 360 ​​derecelik manzaraya ve cam tavana sahip yemek alanına ev sahipliği yapıyor. Ancak tasarımcılar Carlo Nuvolari ve Dan Lenard, alanın “eşsiz özgürlük seviyeleri” ile her tekne sahibinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebileceğini söylüyor.

Tek dümen istasyonu bu modelde ön bölüme yerleştirilmiş, kıçtaki teras ise konuklara “saray konforunda büyüleyici manzaralar” sunuyor.

Özel bir model olarak, teknedeki yeni tasarım özellikleri, tersane ve tekne sahibi arasındaki işbirliğiyle gerçekleştirilmiş. MCY 105, Monte Carlo Yachts’ın filosundaki en büyük süperyat ve 27 knot hıza ulaşan MTU motorları tarafından desteklenmekte.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat