Motoryat

Neel Yachts, Leen 56 ve 72 model katamaran yatlarını tanıttı

0

Uzman Fransız katamaran üreticisi Neel, uzun mesafeler olan güç katamaranlarının ilk üretim serisini piyasaya sürüyor

İlk gelecek olan model 2021 yılı başında bir Leen 56, ardından kısa bir süre sonra ise bir Leen 72 olacak. Geniş bir ana güverte alanının yanı sıra, bu “power-tris” modellerinin temel yararı verimlilik.

Tersane, henüz yakıt tüketim oranları için herhangi bir tahmin yayınlamadı, ancak mütevazı motor boyutu ve büyük yakıt tankları (2.875 litre dizel taşıyor) göz önüne alındığında, bu 500nm’nin üzerinde güvenli bir seyir aralığı vermeli.

Her gövdede bir motor bulunan geleneksel powercats’ın aksine, power-tris merkez gövdede tek bir dizele ve dış gövdede iki küçük elektrik motoruna sahiptir. Bunlar üç amaca hizmet eder: düşük hızda manevra kabiliyetini geliştirmek, sessiz ve emisyon içermeyen bir bağlantı noktası bırakmak ve ana motor arızası durumunda destek tahriki olarak hizmet etmek.

Leen 56’daki ana motor, 15-18 knot maksimum hız ve 12 knot seyir hızı veren tek bir 300-450hp şaft tahrikli dizel olacak. Daha büyük olan 72, 300-500hp’lik daha geniş bir yayılım sunacak. Tam hibrid ve solar kurulumlar ise isteğe bağlı olacak.

Leen 56’nın orta gövdesinde bir dizel motoru ve dış gövdesinde ise elektrikli motorlar kullanılıyor.

Salon ve mutfak ana güvertenin liman tarafında bulunuyor.

Tekne sahibinin kabini sancak tarafında bulunuyor.

Kabinler için güverte altında daha fazla alanla, Leen 72’nin ana güvertesinin tamamı yaşam ve eğlence alanına ayrılmış.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat