Motoryat

Next Yacht, başarılı Maiora 30 hattındaki süperyat Eden’i teslim etti

0

Next Yacht, başarılı üretim hattı Maiora 30’un bir diğer ünitesini teslim etti. Yatın ana ayırt edici özelliği, geniş açık alanlar ve herhangi bir yapısal engel içermeyen kullanışlı yan güverte yürüyüş yolları sayesinde baştan kıça kadar tamamen keyfini çıkarabileceğiniz flybridge olan bir “Walkaround” versiyon olmasıdır.

“Eden” ismi, Maiora markası altındaki Next Yacht Group’un, baştan sona doğal ışıkla dolup taşan demirli yatta “Akdeniz” kavramını nasıl yorumladığının bir örneğidir; son derece yaşanabilir; denizin ve güneşin tadını en iyi şekilde çıkarmanızı sağlayan geniş hacimlere ve geniş dış alanlara sahip; geleneksel bir tahrik sistemi ile donatılmış.

Süperyat, 30,5 metre uzunluğu, 7,5 metre genişliği ve etkileyici güverte yükseklikleri ile bu model, tekne sahibine ve misafirlerine son derece havadar, konforlu alanlar sunuyor. Yatta göze çarpan bir diğer özellikse, kuşkusuz, baştan kıça kadar yaklaşık 120 metrekarelik bir alana yayılan ve ister basamak ister merdiven olsun, herhangi bir “engel” içermeyen bir ‘en-plein air’ alanı olan flybridge’dir. Bu, esintinin okşadığı gölgeli alanlarda güneşlenmek veya dinlenmek, gün batımında bir kokteyl yudumlamak veya yıldızların altında yemek yemek için mükemmel. Bu yat aynı zamanda, 5 yetişkin kapasiteli ve nefes kesen bir sonsuzluk manzarası sunan özel tik ve cam jakuzi ile donatılmış ürün yelpazesindeki ilk model durumunda.

Eden’de bulunan diğer bir ayırt edici özellik ise kıç bölümü, iyi bir şirkette veya özel olarak geçirilen keyifli veya rahatlatıcı anlar için tek, kesintisiz bir açık alan yaratmak için tamamen sonsuzluk modunda açılan bir kapı ile salona bağlanan, denize bakan gerçek bir “teras”, bakışlarını ufka bakmak ya da onun şık, davetkar iç mekanları süpürmesine izin verecek. Yatın güvertesinde birkaç adımla ulaşabileceğiniz, keyfini çıkarmayı bekleyen tam donanımlı büyük beach club ve güneşlenme alanına çıkıyor, bu bölümden dalış yapmak veya su oyuncaklarını indirmekse sadece birkaç saniye meselesi.

Süperyatın pruvası da oldukça benzersiz ve bu sınıfta eşsiz büyüklükte bir Portekiz güvertesine sahip. Garaj bir tarafta ve 2 metreden fazla yüksekliği ile 6 metreyi aşan (bu da 40 metreye kadar olan yatlarda eşi benzeri olmayan) bir ihale tekne ve sayısız su oyuncağı sığabiliyor.

Yattaki iç mekanlar, sahibinin doğrudan girdisi izlenerek tasarlanmış ve döşenmiş. Böylece, gerçek ısmarlama tasarlanmış yatların markası olarak Maiora’yı bir kez daha teyit ediyor.

Eden, uzun yolculuklar (maksimum hız 23 knot), konfor (hem seyir halindeyken hem de demirliyken çalışan stabilizatörler sayesinde), işlevsel alanlar ve kişinin kendi tekne yaşam tarzının tadını çıkarması için en iyi çözümleri sunuyor.

“Eden” halihazırda Akdeniz’de dolaşıyor ve yatın kiralama sezonuysa yakında başlayacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat