Motoryat

Numarine, güneş panelleri ve sessiz paketi ile yeni 26XP model süper yatı teslim ediyor

0

Merkezi İstanbul’da bulunan Avrupa yüksek performanslı motor-yat tersanesi Numarine, Türkiye’den bir müşteriye yeni bir explorer yat teslim etti. Bu süper yat, 26XP Serisinin 12. üyesi oldu.

Numarine’nin Kurucusu ve Başkanı Ömer Malaz, “Yeni yat, 26XP filosunun tamamındaki en yenilikçi yatlardan biri, ek Lityum pilleri olan süper sessiz bir paketi var ve sahipleri gün boyunca herhangi bir jeneratör gücü olmadan tam işlevini yerine getirmeyi hedefliyor.” dedi.

Yeni 26XP yat, altında dört büyük misafir kabini bulunan standart bir düzene sahip. Bu tekne, ikiz 560 hp MAN motorları ile çalışan, bombeli bir pruva ile deplasmanlı bir versiyon olarak üretildi.

Ayrıca, sahibinin isteği üzerine eklenen birkaç yeni özellik mevcut. Kaşif, üst köprüyü kaplayan genişletilmiş bir Karbon Fiber sert tavana ve tavanda toplam 7530 watt’lık tepe gücüne sahip 44,5 metrekarelik güneş panellerine sahip.

Numarine’nin uzun vadeli iş ortağı Can Yalman, 26XP’nin dışını ve içini tasarladı. Deniz mimarisi, tersanenin bir başka kalıcı ortağı olan Umberto Tagliavini tarafından yapıldı.

26XP’nin sofistike iç mekanı geniş ve zarif tasarıma sahip. Güvertelerin altında dört büyük misafir kabini mevcut. Ana süit geminin ortasında yer almakta. Kral yatağına ek olarak sancak tarafına özel bir çalışma, iskele için bir dinlenme salonu ve geniş bir banyoya ve uzun yolculuklar için bol miktarda saklama alanına sahip olacak kadar büyük. Ayrıca iki VIP ve bir ikiz kabin daha bulunuyor.

Tersane, iç mekanın doğal ışıkla dolmasını sağlamak için çok fazla cam kullanıyor. Teknedeki sosyal alanlar geniş tutulmuş. 2 buçuk güverteli yat, iç mekanı doğal ışıkla doyuran tam boy pencerelere sahip geniş bir ana salon içeriyor. Salonun düzeni basit ve klasik tutulmuş. Kıç tarafında C şeklinde bir kanepe bulunan rahat bir salon ve mutfağa bitişik bir yemek alanı mevcut.

Kıçta büyük cam kapılarla salona bağlanan açık yemek alanı ve büyük boy rahat şezlong bulunmaktadır. Buradan iki sıra merdiven cömert bir plaj platformuna çıkıyor.

26XP’nin en önemli rakipsiz özelliklerinden biri, 55 metrekarelik flybridge’e sahip olması. Flybridge, 3,5 metrelik bir ihale için depolama alanı sağlayacak kadar büyük. Geniş konuk alanları, modern, şık ve sofistike iç mekan, maksimum yapım kalitesi ve verimli tahrik ve deniz mimarisi Numarine 26XP’yi piyasadaki en çok arzu edilen 30 metrelik yatlardan biri yapıyor.

26XP’de maksimum konfor seviyesini sağlamak için Numarine tüm gürültü ve titreşim kaynaklarını ortadan kaldırmaya veya azaltmaya büyük özen gösterdi. Bu sorunları çözen yerleşik sistemler, tersanenin uzun süredir devam eden ortağı Silent Line, lüks yatlar, ticari gemiler ve endüstriyel ve mimari projeler için gürültü ve titreşim uzmanlarından gelmekte.

26XP’nin deplasman versiyonu maksimum 13.5 knot hıza ve 9 knot seyir hızına sahip. Verimli gövde, 8 deniz milinde 3.000 nm’ye kadar daha fazla yakıt verimliliği sunar.

Teknik Özellikler

  • Tam Boy: 25.68 metre
  • Tam yükte su hattı uzunluğu: 23,95 metre
  • Genişlik: 6.60 m
  • Tekne uzunluğu: 23.95 m
  • Draft: 2.12 m
  • Uluslararası Brüt Tonaj: 150 GT’nin altında
  • Yolcu sayısı: 8 (4 kabin)
  • Mürettebat: 3 (2 kabin)
  • Motorlar: Twin MAN R6-560 hp @ 2300 rpm
  • Maksimum hız: 13.5 knot

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat