Motoryat

Numarine yeni 40MXP süperyatını sundu

0

Türk tersanesi Numarine, 40MXP adlı yeni bir “Mediterranean Explorer” süper yat serisini ortaya çıkardı. Popüler 37XP modelinin bir evrimi olan 39 metrelik yat, genişletilmiş kıç güvertesi ve konuklara okyanusla daha yakın bir bağlantı sağlayan cam havuzuyla dikkat çekiyor. Daha yeni duyurulmasına rağmen, yeni seri şimdiden iki ünite sattı ve teslimatı 2025 olarak planlandı.

Tersaneye göre, 40MXP süper yat, Umberto Tagliavini tarafından geliştirilen optimize edilmiş bir gövde formu sayesinde 8 deniz milinde 6000 mil transatlantik menzile sahip “gerçek bir küresel kaşif” olacak.

MXP, ‘Akdeniz Gezgini’ anlamına gelir ve “Akdeniz yatlarına özgü plaj kulübü yaşam tarzını yansıtmak” için tasarlanmıştır. Geniş bir ana güverte ve alt güverte VIP dahil olmak üzere altı süitte 12 kişiye kadar misafir ağırlayabilir. İç tasarım ve dış hatlar, cömert iç ve dış yaşam alanlarına şık bir dokunuş getiren Türk stüdyo Can Yalman’a ait.

Yeni serideki temel fark, 37MXP’de görülen plaj kulübü ve garajın, okyanusa kolay erişim sağlayan tam kirişli bir hidrolik yüzme platformuyla değiştirilmiş olmasıdır.

40MXP ayrıca selefinden iki metre daha uzundur ve arka güverteye verilen ekstra alan, geniş bir açık havada yemek alanı, bir bar ve salon ve cam aynalı bir kıç havuzu için yer açıyor.

Numarine Başkanı Ömer Malaz yaptığı açıklamada; “Yeni kıç düzeni, sahiplerine XP’lerimizin sunduğu her şeyin tadını çıkarmanın ek bir yolunu sunuyor aileniz ve arkadaşlarınızla su kenarında dinlenmek istediğinizde dinlenmek için mükemmel bir yer” dedi. “40MXP, kısıtlamasız seyir keyfi sunan yenilikçi süperyat tasarımlarına yönelik kendi keşif yolculuğumuzda haritadaki bir başka heyecan verici noktayı işaret ediyor.” diye ekledi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat