Motoryat

Officina Armare’nin uzay gemisine benzeyen en yeni konsept mega yatı Project Centauro

0

Lamborghini’den esinlenen sürat teknesi konseptiyle Officina Armare, tekne tasarımı söz konusu olduğunda geleneksel çizgilerin dışına çıkıyor. Ve son projesi de fütüristik uzay gemisi tasarımı ve bu dünya dışı estetiği nedeniyle diğerlerinden pek farklı değil.

Milano merkezli firmanın en yeni vahşi konseptinin 14 misafir için odası bulunuyor.

360 metrelik mega yat Project Centauro, Milano merkezli tasarım firmasının en yeni tekne konsepti olarak şirketin en cesur tasarımı, lüks ve spor tarzı bir araya getiriyor.

Çoğu unutulmaz konseptte olduğu gibi, Centauro hakkında ilk fark edeceğiniz şey cesur tasarımı, modern bir şekildeki dev bir uzay aracına benzemesine ve muazzam boyutuna rağmen, geminin güçlü kenarları, akan çizgileri ve parlak kaplamalı gövdesi, muhteşem ve şık bir görünüm vermek için birleşiyor.

Teknedeki her ayrıntı sizi etkiliyor. İki tekne sahibi, 12 misafir ve 38 mürettebat bulunduran Centauro, geniş mekan düşünülerek tasarlanmıştır. Özel bir çatı katı bulunan yatta altı geniş konuk kabini, birkaç büyük dış oturma ve eğlence alanı, sinema, katlanabilir deniz terası, tam donanımlı spa, spor salonu, kapalı yüzme havuzu ve dalış alanı bulunmaktadır.

Diğer lüks detaylar arasında ön güvertede bir helikopter pisti, jakuzili bir üst güverte gözlem güvertesi, antik tapınaklardan esinlenen plaj kulübü ve 33 metrelik iki odası bulunan bir tender garajı, birkaç su oyuncağı ve bir denizaltı bulunmaktadır.

Yatın yolcularını da hızlı bir şekilde gidecekleri yerlere ulaştırmasını bekleyebilirsiniz. Centauro gücünü yönlendirilebilir su jetleri ile eşleştirilmiş iki güçlü MTU motorundan alıyor ve bu motorlar teknenin etkileyici bir maksimum (20 knot) hıza ve 18 knot seyir hızana ulaşmasını sağlıyor.

Centauro şu an için sadece bir konsept tasarım. Yine de, gördüğümüz en çılgın tekne tasarımı değil ve nakit paraya ve uzay sevgisine sahip bir yat sever için, mükemmel bir tercih olabilir.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat