Motoryat

Otam 70 HT modeli hakkında daha fazla detay paylaşıldı

0

İtalyan tersanesi Otam tarafıdan üretilen yeni 70HT modeliyle ilgili daha fazla bilgi bugün resmi olarak paylaşıldı. 22.3 metre boyndaki Otam 70HT modeli için firma “ciddi anlamda şık” terimini kullanıyor.

Lüks bir otomobili göz önünde bulundurarak tasarımın yapıldığı ve dinamik performans ile zamansız tasarımının mükemmel bir şekilde tasarıma geçirildiği belirtiliyor.

Otomobilden ilham alınan tasarımda, otomobile benzetmek için yatın iki tarafında hava boşluğu detayı yer alıyor. Tasarımı yapan firma olan BG Design Firm, “Tasarım yapılırken havacılık dünyasından ve lüks spor arabalardan ilham alındı. 22.3 metrelik bu yeni yat, Otam yatları içinde kendini fazlasıyla belli edecek karakteristiğe sahip” açıklamasını yaptı.

5.4 metre genişliğindeki yat sahibinin odası dahil toplamda 3 odanın bulunacağı 70HT, 200hp gücünde MAN veya MTU motorunu kullanacak. Motorun seçilmesindeki en önemli etken 50 knot hıza ulaşılmak istenmesi. Bu sebeple hangi motorun kullanılacağına henüz net karar verilmemiş.

Otam firması 70HT’nin ilk defa görücüye çıkacağı tarih de açıklandı. Teknenin tasarımı bitmiş hali 2021 sonbahar döneminde gerçekleştirilecek olan Boat Show etkinliklerinde meraklılarıyla buluşacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat