Motoryat

Parti güverteli mega 80 metrelik hibrit gezgin katamaran konsepti Columbus2

0

Beiderbeck tasarımlarının mega katamaran konseptlerine en son eklenen model 80 metrelik Columbus2 oldu.

Stüdyonun en yeni sürdürülebilir yatlarından biri olarak tanıtılan Columbus2, kaynak tasarrufu ve sürdürülebilir kullanım için optimize edilmiş ve en son teknolojileri ve hassas Alman mühendisliğini kullanıyor. Yakıt hücreleri ve güneş panelleri ile desteklenen bir dizel-elektrik tahrik ile güçlendirilen yeni konsept, cam gibi malzemeler ve mümkün olduğunca enerji tasarruflu ve hafif olmasını sağlamak için karbon takviyeli alüminyum yapı ile inşa edildi.

Teknenin gövde hatları, mümkün olan en düşük güç gereksinimini garanti etmek için beiderbeck’in deplasmanlı katamaranlar için tutarlı stilini takip ediyor. Ayrıca tasarımcılar, geniş iç ve dış alanları uzun süreler boyunca neredeyse kendi kendine yeterli olma yeteneğiyle birleştirerek, dünya çapında sürdürülebilir geziler ve keşifler için mükemmel bir platform olmasını sağladılar.

Aydınlık, bol ışık alan iç mekanda konuklar, açılır bir çatıya sahip geniş bir gözlem salonu ve üst güvertede kendi gözlemevi de dahil olmak üzere geniş pencere alanları bulacak. Gövdeler arasındaki köprüde, zorlu koşullarda bile korunacak ve rahat kalacak, öne bakan büyük pencereleri olan bir salon bulunabilir. Ayrıca teknede en fazla 16 gecelik misafir için konaklama imkanı mevcut.

Üst güvertede, helikopter pisti bir parti güvertesine dönüştürülebiliyor veya açık/kapalı havuzu ortaya çıkarmak için açılabiliyor. Geniş açık alan nedeniyle platform, sıcak hava balonu için bir taban olarak da kullanılabiliyor.

Yatın geniş oyuncak depoları ve geniş çalışma güvertesi her türlü ekipman için alan sağlıyor. Ribs ve limuzin tenderlara ek olarak, Columbus2, kar ve arazi araçları gibi elektrikli çıkarma araçları için sistem sunuyor. Ayrıca, gövdeler arasındaki benzersiz vinç sistemi aracılığıyla bir denizaltı fırlatılabiliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat