Motoryat

Paul Allen’ın dev yatı kaça satışa çıktı?

0

Microsoft’un Bill Gates ile birlikte ortak kurucusu olan, fakat geçtiğimiz yıl hastalık sebebiyle hayatını kaybeden Paul Allen’ın lüks özellikleriyle bilinen ünlü yatı satışa çıktı.

126 metre (414 feet) uzunluğuyla dünyanın en geniş yatlarından biri olan Octopus’un yapımı 2003 yılında tamamlanmıştı. Paul Allen’ın ölümünden sonra sekiz aylık bakım sürecinden çıkan süper yat, Fransa limanına demirleyerek yeni sahibini beklemeye başladı.

Octopus, lüks partilerin yanı sıra araştırma görevlerine de ev sahipliği yaptı

325 milyon dolar fiyat etiketiyle satışa çıkan lüks yatın içinde iki adet helikopter pisti, sinema, pahalı bir havuz, jakuzi, kütüphane, basketbol sahası, spor salonu ve hatta pizza fırını yer alıyor. Ayrıca yatın içinde yer alan kayıt stüdyosunda The Rolling Stones’un önemli ismi Mick Jagger, yeni grubu Superheavy’nin parçalarını kaydetmişti.

13 kamarasında 26 misafir ağırlama kapasitesi bulunan Octopus’un 60 kişilik de ekibi bulunuyor. 325 milyon doların satın alacak kişi için tek ödeyeceği tutar olmadığını da belirtelim. Bu lüks yatın yıllık maliyetinin de 17 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat