Motoryat

Pearl Yachts, Düsseldorf açılışında yeni Pearl 82 modelini tanıttı

0

İngiliz tersanesi Pearl Yachts, büyüyen filosuna en son eklenen Pearl 82’yi sergilemek için boot Düsseldorf 2023 fırsatını değerlendirdi. İlk yat çoktan satıldı ve 2024 için teslimat seti ile inşaat devam ediyor.

Yeni 25 metrelik yükseltilmiş kaptan köşkü modeli, tersanenin Pearl 95 ve Pearl 72 modellleri arasında yer alıyor ve iki kıç güverte konfigürasyonu ile yükseltilmiş bir kaptan köşkü tasarımına ve ön ana süit ve özel baş pik terasına sahip bir yarı geçiş güvertesine sahip. Tersane, bu modelin sınıfında bu tür bir konfigürasyon sunan tek yat olduğunu iddia ediyor ve Pearl Yachts genel müdürü Iain Smallridge, 82’yi “piyasadaki en kompakt süper yat” olarak nitelendiriyor.

Pearl 82, tersane ile dış profili ve deniz mimarisini yaratan stüdyosu Dixon Yacht Design’ın sahibi Bill Dixon arasındaki işbirliğine dayanıyor. Doğal olarak model, dört şerit koyu renkli camla tanımlanan dış yüzeyiyle Pearl serisinin geri kalanıyla sportif bir profili paylaşıyor.

Tekne sahiplerine iki kıç güverte düzenlemesi arasında seçim yapma seçeneği sunuluyor: masanın arkasında kıç tarafına bakan güneşlenme minderleri ve koltuk takımı bulunan riviera konfigürasyonları ve yemek yemek veya denizdeki aktiviteleri gözlemlemek için kullanılabilecek döner oturma düzenine sahip veranda düzeni. Bu seviyedeki katlanır korkuluklar kıç kokpiti genişletirken, bir bot garajı bir Williams 345 botu (veya benzeri) ve bir Jet Ski için saklama alanı sunar.

Yatta tüm dış alanlar, bir ön güverte bimini, elektrikli güneşlikler ve tam gölgeye ayarlanabilen flybridge üzerindeki sert tavan, ayarlanabilir panjurlar ve bir düğmeye dokunarak tam güneş ile korunabilir. Tekne sahibinin ön güverte salonu da flybridge güvertesine bağlıdır ve tam boy yemek masası, bar, güneşlenme minderi ve spa havuzundan yararlanır.

Diğer bir uzun süreli Pearl Yachts işbirlikçisi olan Kelly Hoppen, cam bir kapıdan özel pruva terasına erişimi olan baş taraftaki bir ana süit ile 10 kişiye kadar misafir ağırlayabilen iç mekandan sorumlu. Kalan konuk odaları, iki ikiz ve iki çift olarak yapılandırılmış alt güvertede bulunuyor.

Yatın iç mekanındaki diğer öne çıkan özellikler arasında, oyulmuş korkuluklarla birlikte alanı bol miktarda doğal ışığın doldurmasına izin veren tabandan tavana pencereleri olan bir ana salon yer alıyor. Ön bölüm, limana mutfak erişimi olan 10 konuk için yemek masası içeriyor.

Makine dairesi erişimi, mutfak erişimi ve ön güverte erişimi yatın iskele tarafında konumlanmış ve konuklar ve mürettebat için mahremiyet sağlıyor.

Pearl 82, sahiplerine 1650hp ile 2000hp arasında değişen ikiz MAN V12 motorlu üç tahrik paketi seçeneği sunuyor ve en güçlü motorlar 33 knot azami hız sağlıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat