Motoryat

Piredda & Partners, 71 metrelik hibrit süper yat konsepti Ashera’yı ortaya çıkarttı

0

İtalyan tasarım stüdyosu Piredda & Partners, “gerçeküstü bir iç mekan” ile tamamlanan 71 metrelik hibrit süper yat konsepti Ashera’yı ortaya çıkardı.

“Yeni bir tasarım klasiği” olarak tanımlanan yat, barok tasarım özelliklerini ve lüks malzemeleri “kuralları yıkan modern bir atmosfer” ile zıtlaştıran devasa bir 1615GT iç mekanına sahip. Stüdyo, bu, yatın iç kısmına “benzersiz olduğu kadar cesur bir ruh” veren “özel mobilyalar ve değerli mimari” tarafından yaratıldığını söyledi.

Ashera, 95 m2’lik bir kamara ve ana güvertede bir VIP kamara dahil olmak üzere altı kabinde 12 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor.

Süper yatın diğer bölümlerinde, ana güvertede bir şömine etrafında korunaklı bir yemek alanı bulunurken, kıçta bir plaj kulübünde bir spa ve geniş bir güneşlenme alanı bulunuyor. Diğer olanaklar arasında ana güvertede bir sinema ve bir tedavi merkezinin önünde bulunan köprü güvertesinde bir açık hava spor salonu yer alıyor.

Bu arada süper yatta dış cephe, belirli bir tekne sahibinin talepleri için çıplak bırakılan geniş bir ön güvertenin yanı sıra ön güvertede bir revak ile karakterize edilir. Ashera’nın güneşlenme terası, bir güneşlenme alanı ile çevrili bir jakuziye sahip. Ashera başka bölümlerinde deplasmanlı çelik bir gövdeye, bombeli pruvaya ve alüminyum üst yapıya sahip.

Tasarım, doğadan ve stüdyonun İtalyan mirasına olan sevgisinden ilham aldı. Konsept hakkında konuşan tasarımcı Nicoló Piredda şunları söyledi: “Ashera, gerçek bir yeni klasiği doğurma niyetiyle doğdu. Süper yat aşırı lüks değil ve piyasayı sarsmıyor, daha ziyade yatçılıkta yeni bir tasarım diline işaret ediyor.”

Hibrit tahrik paketinin tüm detayları henüz açıklanmadı ancak Ashera’nın azami hızı 18 knot ve seyir hızı 15 knot olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat