MotoryatVideo

Pogo ve Oceanvolt, Loxo 32 elektrikli kruvazör için güçlerini birleştirdi

0

Loxo 32 elektrikli kruvazörünün tanıtımı, Fransa’nın Pogo Structures yelkenli üreticisi ve yenilikçi elektrikli tasarım ve kaliteli inşaat ile tanınan Finlandiyalı elektrikli sürücü üreticisi Oceanvolt arasındaki işbirliğinin sonucu. Hollanda’dan Ratio Electric, yeni tekne için şarj ve bağlantı sistemleri sağladı.

Pogo Structures, dünya çapında hızlı offshore yarışları ve üstün yol tutuş kabiliyetlerine sahip dinlenme amaçlı yelkenli teknelerle tanınıyor. Tersane 1987’de, geçen yıl Chasse Marée dergisine alışılmadık ismin nasıl ortaya çıktığını söyleyen Christian Bouroullec tarafından kuruldu.

Elektrikli kruvazör için ideal tasarım yakıt verimliliği

Loxo 32, tersaneden gelen ilk sürat teknesi ve 2017’de yakıt verimliliği ve nispeten düşük hızlarda düzlemleme yeteneği olduğu en dikkat çekici şeylerden biri ile tanıtıldı. Bu, elektrik gücüne sahip olmak için mükemmel bir aday oldu ve Oceanvolt, bunu gerçekleştirmeye açık bir ortaktı.

Loxo 32 elektrikli kruvazör için şirketler, 53.2kWh lityum pil paketi ile birlikte ikiz 15kW Oceavolt motorlara karar verdi. Tekne 8 deniz milinde (15 km / 9 mil / saat) düzlem yapabilir ve bu 8 kt hızda 60 NM (110 km / 60 mil) menzile sahiptir. Maksimum hız 14 kts (26khm / 16mph).

Her tekne, başlangıçtan lansmana kadar üzerinde çalışan bir ekip tarafından yapılır. Gövdenin merkezinde, her birinin ağırlığına ve örgüsüne göre çok spesifik bir düzenlemede yer alan üç katmanlı kompozit kumaş katmanı vardır. Daha sonra her şey, markanın dengelenmiş güç / ağırlık oranından sonra aranan vakum süreciyle reçine ile aşılanmakta.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat