Motoryat

Princess X80, Boot Düsseldorf’ta ilk kez sahneye çıkıyor

0

Princess Yachts, 25 metrelik Princess X80’in küresel ilk sahneye çıkışını Ocak 2022’de Boot Düsseldorf’ta yapacağını duyurdu.

2021’de suya inecek olan Princess X80, büyük kardeşi X95’in ardından tersanenin X Sınıfı Superfly serisinde ikinci sırada yer alıyor.

Olesinski ve Italian design house Pininfarina ile işbirliği içinde Princess tarafından tasarlanan X80, açık havada yaşama odaklanılması sayesinde geniş uyarlanabilir bölümler, esnek konaklama ve geniş açık alanlar ile donatıldı.

Tasarımcı yaptığı açıklamada, “Süper yat, saygı duyulan ve uluslararası alanda tanınan klasik Princess tasarımını” korurken, “X95’in sofistike yontulmuş yüzeyleri ve uzun akıcı çizgilerinden” ilham alıyor diyor. Yüksek korkuluklar ve kapalı bir kaptan köşkü ile tanımlanan X80’in dış kısmında ana güverte boyunca cam bulunuyor. Süper yat diğer bölümlerde; üst güvertesinde, yaşam alanlarına ayrılmış ana güvertede iç merdivenlerle erişilebilen bir skylounge bulunduruyor.

Süper yatta konaklama, dört kamarada sekiz misafir için mevcut, tekne ortasında tam kirişli master kamara, baş kamara, sancakta çift misafir ve iskelede ikiz kamara bulunuyor. Konaklama bölümünün arkasında, üç kişi için yeterince büyük olan mürettebat odası bulunuyor. İkiz MAN V12 1900 motorlarla donatılan X80, 30 knot azami hıza sahip olacak.

Princess yönetim kurulu başkanı Antony Sheriff, yeni model hakkında şunları söyledi: “Prenses yat tasarımının sınırlarını zorlamaya devam ederken X Class’ın çığır açan mimarisi tamamen yeni bir ürün segmenti yaratıyor.”

Tasarım ilk kez, X95 yatının deniz denemeleri yaparken görüntülenmesinden birkaç gün sonra ortaya çıktı. Princess X95’de, Boot Düsseldorf’ta X80 ile beraber sergilenecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat