Motoryat

Princess Yachts Y85 modelinin içine göz atın

0

Ünlü İngiliz yat üreticisi olan Princess Yachts, yeni Y85 modeli için ünlü İtalyan tasarım firması olan Pininfarina ile işbirliğine gitti. Ferrari’den Maserati’ye, Alfa Romeo’dan Lancia’ya onlarca ünlü arabanın altında imzası bulunan Pininfarina, aynı zamanda ülkemizin yerli otomobili olan TOGG’un da tasarımlarına imza atmıştı.

26.2 metrelik motoryat için dış tasarımın sadeliği, iç tasarıma da ilham vermiş. Oldukça lüks bir tasarım olsa da basitlik ve sadelik her alanda kendini hissettirmeyi başarıyor.

İki MAN V12 1900 hp güce sahip dizel motor kullanan Y85, spor yatlar için oldukça iyi bir hız olan 32 knot gibi yüksek bir hıza sahip. 6.4 metre enindeki yatın içerisinde geniş bir güverte, güneşlenme alanları, açık hava bar, jakuzi, lüks bir master süit, ranzalı odalar ve geniş bir yemek odası gibi yaşam alanları bulunuyor. Ayrıca 55 inçlik bir televizyon ile de deniz üstünde sinema keyfi yapılması amaçlanmış.

Pininfarina ile birlikte başarılı işlere imza attıklarını belirten Princess Yachts, hem iç hem de dış tasarımıyla Y85 modelinin epey üzerine titriyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat