Motoryat

Riva, Cannes’da yeni 11 metrelik Anniversario modelini tanıtacak

0

İtalyan yat üreticisi Riva, yaklaşan Cannes Yat Festivali’nde görücüye çıkacak olan sınırlı sayıda üretilen 10.7 metrelik Anniversario modeliyle 180. yılını kutluyor.

Riva Anniversario’dan sadece 18 adet üretilecek. Yeni yat, Riva’nın en ikonik modellerinden ikisi olan ve sırasıyla 60 ve 20. yaş günlerini kutlayan Aquarama ve Aquariva’nın tasarım öğelerini birleştiriyor.

Anniversario, Officina Italiana Design’ın hem iç hem de dış tasarımına sahip. Avluya göre tekne; küçük bir oturma alanı, kıçta büyük güneşlenme alanı ve önde korumalı bir dümen istasyonu gibi özelliklere sahip “manyetik bir çekiciliğe” sahip.

Anniversario, Riva’nın en ünlü olduğu teknelere bir hatıra olarak hizmet edecek. Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi yaptığı açıklamada; ahşap Rivas’ı Cadillac’larla karşılaştırdı ve çekiciliğin “altmışları çağrıştıran hissinden ve buna bağlı cazibeden” geldiğini söyledi. Galassi, 1996’da üretimi durdurulan Aquarama’yı yeniden yaratmaya çalışmanın “günah olacağını” belirtti. 8 metrelik Aquarama, 1962’de Carlo Riva tarafından tasarlandı ve beyaz perdede düzenli bir figür haline geldi. Sophia Loren, Brigitte Bardot ve Elizabeth Taylor gibi hayran listesine sahip oldu.

Maksimum 2,8 metrelik tam genişliğe sahip olan Riva Anniversario, ikiz MAN motorları tarafından desteklenmekte. Bu model, Cannes Yat Festivali’nde Riva’nın ilk iki çıkışına katılacak: Riva 76′ Bahamas Super ve Riva 102′ Corsaro Super.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat