Motoryat

ROAM, yeni süperyat çıkarma teknesi serisini ortaya çıkardı

0

ROAM, oyuncakları, misafirleri ve hatta kara araçlarını tekneden kıyıya taşıyabilen, her yere gidebilen macera tekneleri filosunun en son üyesini ortaya çıkardı.

Workboat tarzındaki bot, 0,6 metrelik su çekimi ve çift gövde tasarımı sayesinde zor noktalara iniş yapabiliyor. Tekne, öncelikle bir otomobili barındıracak şekilde tasarlanmış olsa da, çok yönlü geniş açık kıç güverte aynı zamanda çöp ve ekipman alanı, insan taşıyıcı, dalış platformu veya ekstra açık havada yemek alanı olarak da işlev görebilecek. Açılır kapı, kolay yükleme ve boşaltma sağlayacak.

8,5 metrelik model 3,2 metre genişliğe sahip olup altı misafir ve iki mürettebatı ağırlama kapasitesine sahip. Argo Navis tarafından deniz mimarisine sahip alüminyumdan inşa edilen özel katamaran, altı ay gibi kısa bir sürede sipariş üzerine üretilebilecek ve 7,5 metreden 11 metreye kadar uzunlukları mevcut durumda.

Superyacht Tenders and Toys’da proje yöneticisi olan Richard Booth, yeni teknenin “alışılmışın dışına çıkmak isteyen maceracı tekne sahibi için donanımlı” olduğunu ve teknedeki özelliklerin “sahil seti gibi mürettebat görevlerine yardımcı olmak için mükemmel bir şekilde atanmış” olduğunu söyledi.

İkiz Mercury V6 176hp motorlarla çalışan ROAM Çıkarma Gemisi, 20 knot seyir hızına ve maksimum 28 knot hıza sahip olacak.

Bu haber, ROAM’ın Mart ayında yeni 35 metrelik ROAM 35 Shadow’u sunmasından kısa bir süre sonra geldi.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat