Motoryat

Roberto Curtò Design’ın 135 metrelik süperyat konsepti Project Sunrise ortaya çıktı

0

Roberto Curtò Design, SuperYachtsMonaco ile birlikte bir “cennet gibi ada tatil köyü havası” etkisinde tasarlanmış 135 metrelik bir süper yat konseptini sunmak için çalıştı.

Project Sunrise adlı süperyat, çelik bir gövdeye ve 19 metrelik geniş bir kirişe sahip olup, iç bölümünde geniş yaşam alanları yaratmakta.

Dış detaylar ise, “sportif hatlara” sahip “muhteşem bir alçak profil” ve düşük rüzgar direnci için bir dalga delici gövde ile birleştirilmiş düşük bir üst yapı içeriyor. Bu arada Japon esintili iç mekan, çıtalı perdeler ve bir su damlası heykeli gibi ayrıntılarla “pastoral bir ada tatil yeri havasına” sahip. İç mekan, büyük pencereler ve geniş yapısal cam kullanımı sayesinde doğal ışıkla aydınlatılıyor.

Project Sunrise’ın diğer bölümlerinde; pruvasında bir Jet Ski koyunun yanı sıra bir helikopter pisti, ihale garajı, gözlemevi, iki yüzme havuzu, bir sinema ve iki yemek odası bulunmakta.

Konaklama ise, özel spor salonu, ofis ve kapalı/açık havuzlu bir tekne sahibi kabini de dahil olmak üzere 11 kabinde toplam 22 misafir içindir. Yat ayrıca konuklara özel bir spor salonu ve 49 mürettebat için konaklama içeriyor.

Project Sunrise, maksimum 24 knot hıza, 18 knot seyir hızına ve 6000 deniz mili menziline sahip olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat