Motoryat

Royal Huisman’ın 58 metrelik süper yatı Project Phi lansmana hazır

0

Hollandalı tersane Royal Huisman, ilk kez görüntülenen 58 metrelik süperyat Project Phi’yi denize indirmeye hazırlanıyor.

Project Phi, Nisan 2021’de Alia Yachts tarafından denize indirilen 36 metrelik gölge gemisi PHI Phantom ile birlikte bu yılın sonlarında teslim edilecek.

Hızlı deplasmanlı alüminyum Project Phi, Cor D Rover tarafından tasarlandı ve bugünün yönetmeliklerine göre dünyanın en uzun 500GT altı ağırlıktaki yatı olacak.

Project Phi’nin deniz mimarisi Van Oossanen Naval Architects tarafından kaleme alındı, iç mekan ise Londra tasarım stüdyosu Lawson Robb’un panolarından alındı.

Proje hakkında konuşan tekne sahibi temsilcisi ve proje yöneticisi Guy Booth şunları söyledi: “PHI’nin yaratılmasına dahil olan hepimiz, bu yenilikçi projeye katkıda bulunma fırsatına sahip olduğumuz için bir ayrıcalık duygusu hissediyoruz. Tekne sahibinin ekibi arasındaki işbirliği, mimarlar, tasarımcılar ve Royal Huisman’daki herkes olağanüstüydü. Başardıklarımızla haklı olarak gurur duyabiliriz.”

Van Oossanen Naval Architect’in XL Hızlı Deplasmanlı Gövde Formu ile donatılan Phi, tersane tarafından “yeni standartlar belirleyen teknik açıdan oldukça gelişmiş bir tekne” olarak tanımlanıyor.

Süper yatın diğer bölümlerinde, Cor D Rover daha önce yatın üst güvertesinin sahibinin “penthouse” dairesine ev sahipliği yapacağını, ana güvertenin ise ağırlıklı olarak gündüz konuk aktivitelerine ayrılacağını açıklamıştı.

Yat ayrıca, havuzun kullanılmadığı zamanlarda suyu ısıtarak ve arıtarak kullanılan tatlı su miktarını azaltan patentli bir DEPP yüzme havuzuna da sahip olacak. Phi ayrıca alt güverte lobisinde bulunan “sonsuz bir şarap mahzenine” sahip olacak.

Phi, maksimum 22 knot hız için optimize edilmiş ve teknede konaklama, 11 mürettebat için yeterince büyük bir personel odası ile toplam 12 misafir için olacak.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat