Motoryat

Sarp Yachts, ilk XSR’yi Türkiye’de denize indirdi

0

Türk tersane Sarp Yachts, Antalya tesislerinde XSR 85 serisinin ilk ünitesini denize indirdi. 26 metrelik yatın önümüzdeki ayın sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Bu model, her ikisi de Denison Yatçılık’tan Alex Clarke ile birlikte satılık olan yapım aşamasındaki iki modelden ilki durumunda.

Süperyat, Van Oossanen tarafından öncülük edilen, karbon fiber üst yapıya sahip kompozit Hızlı Deplasmanlı Gövde Formu’na sahip. Yatta; Red Yacht Design, hem iç hem de dış tasarımı denetledi. Sağlam çizgileri ve koyu renkli üst yapısıyla, ayırt edici “Porsche Guards kırmızı” gövdesi süperyatı denizde benzersiz kılıyor.

Yatın geniş dış cephe kaplaması, yüksek pencereli bir salonun dinlenmek veya eğlenmek için mükemmel bir zemin oluşturduğu iç mekanlara serbestçe akıyor. Açık hava oturma düzenine sahip geniş, gölgeli bir güneşlenme terası, her türlü hava koşulunda konfor sağlıyor.

Süperyatta konaklama, kaptan dahil dokuz misafir ve dört mürettebat üyesini barındırabiliyor. İkiz MAN 800 motorları ile FDHF, yatın maksimum 21 knot hıza, 12 knot seyir hızına ve 1000 deniz mili genişletilmiş menzile ulaşmasını sağlıyor. Yat, gövdesinde 7850 litre yakıt taşıyabiliyor.

Süperyatın ikinci gövdesi dizel-elektrikli hibrit tahrik sistemine sahip olacak ve önümüzdeki altı ila sekiz ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat