Motoryat

Sarp Yachts XSR’nin ilki teslim edildi ve Edge adını aldı

0

Türk yat üreticisi Sarp Yachts, şimdi Edge olarak adlandırılan XSR 85 serisinin ilk ünitesini teslim etti.

Edge, Antalya merkezli tersane tarafından inşa edilecek ve her ikisi de Denison Yatçılık’ta Alex Clarke ile birlikte satışa sunulan iki XSR modelinden ilki olacak.

Süperyat, Van Oossanen tarafından öncülük edilen, karbon fiber üst yapıya sahip kompozit Hızlı Deplasmanlı Gövde Formu’na sahip ve Red Yacht Design, hem iç hem de dış tasarımını denetledi. Sağlam çizgileri ve koyu renkli üst yapısıyla, ayırt edici “Porsche Guards kırmızı” gövdesi, yatı denizde benzersiz kılıyor.

Tasarım ve mühendislik geliştirme ve inşaat için proje yönetimi olarak görev yapan Mavi Marine ekibi, “XSR projesi için tüm tarafların büyük bir işbirliği ve uyumu var” yorumunu yaptı.

Süperyatın geniş dış cephe kaplaması, yüksek pencereli bir salonun dinlenmek veya eğlenmek için mükemmel bir zemin oluşturduğu iç mekanlara serbestçe akıyor. Açık havada oturma düzenine sahip geniş, gölgeli bir güneşlenme terası, her türlü hava koşulunda konfor sağlıyor.

Yatta konaklama, kaptan dahil dokuz misafir ve dört mürettebat üyesini barındırabiliyor. İkiz MAN 800 motorları ile FDHF, yatın maksimum 21 knot hıza, 12 knot seyir hızına ve 1000 deniz mili genişletilmiş menzile ulaşmasını sağlıyor.

İkinci gövde dizel-elektrikli hibrit tahrik sistemine sahip ve önümüzdeki altı ila sekiz ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Edge, Cannes Yat Festivali’nde Denison Yatçılık ile beraber 5.450.000 € karşılığında sergilenecek.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat