Motoryat

Silent Yachts 24 metrelik güneş enerjili katamaranından iki tane daha sattı

1

Silent Yachts denizcilik dünyasında ciddi ses getiriyor. Dünyanın ilk güneş enerjili katamaranlarını üretmesiyle tanınan Avusturya merkezli üretici, amiral gemisi olan Silent 80’den iki tanesini daha sattı. Kısaca özetlemek gerekirse, bu dahice konsept Silent Yachts’ın kurucusu ve CEO’su Michael Köhler tarafından doğdu. İç tasarım ve dış tasarım Too-Design’dan Marco Casali tarafından kaleme alınırken, MICAD’den Amedeo Migali deniz tasarım mimarisinden sorumluydu.

Sessiz tekne, gürültü, duman veya titreşim olmadan sınırsız menzil sunmak için sessiz elektrikli tahrik kullanır. Kendine yeterli, neredeyse bakım gerektirmez ve elbette çevre dostu.

Her yat, 26kWp güç üreten, flybridge boyunca uzanan 70 güneş paneli ile donatılmış. Bu yeşil enerji daha sonra bir Tesla’da bulunan lityum piller içinde depolanıyor ve bu da tüm gece kesintisiz bir seyir ve tekne içi güç sağlıyor.

Silent Yachts, yeni Silent 80 gemileri üzerindeki inşaatın Covid-19 virüsünün yayılmasına rağmen ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

Köhler, “Dünya ekonomisi için belirsiz zamanlara rağmen üretime devam edebildiğimiz için mutluyuz” diye açıkladı.

Şu anda, Silent Yachts dört üretim tesisinden ikisinde tekne inşasına devam edebiliyor.

Köhler, “Şu anda İtalya’da iki üretim tesisimiz kapalı, ancak hükümet tarafından izin verilir verilmez çalışmaya devam etmeyi planlıyoruz” dedi. “Bazı gecikmeler bekliyoruz ama ciddi bir şey yok.” Dedi.

1 Yorum

  1. Bence mükemmel bir il yapıyorlar izliyorum
    Dahs küçük model almak istiyorum

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat