Motoryat

Siman Yachts ve Horacio Bozzo, 50 metrelik süperyat Enzo’yu tanıttı

0

La Spezia merkezli tersane Siman Yachts, İtalyan tasarımcı Horacio Bozzo ile Enzo adlı 50 metrelik yeni bir süper yat sunmak için bir araya geldi. Süperyatın gemi mimarisi ve mühendisliği, Axis Group Yacht Design’ın eseri oldu.

Tersanenin Pisa tesislerinde inşa edilecek olan yatın tasarımı, Bozzo’ya göre konukların “gemide hayatın tadını daha gayri resmi bir şekilde” çıkarmasını sağlayan “yenilikçi alan kullanımı” üzerine kurulu.

Yatın 460 metrekarelik dış alanları, sonsuzluk havuzu, açık havada yemek yeme ve bir çift katlanır balkon içeren büyük bir beach club alanına özel olarak ayrılmış 136 metrekareyle iki güverteye yayılan alan, iç yemek salonuna kadar bağlanan tek bir alan olarak tasarlandı, burada konuklar yemeklerin tadını çıkarırken dış dünyayla bağlantıda kalabilecekler.

Bozzo, yatla ilgili yaptığı açıklamada, projenin “korunaklı yemek masası ve salonu, sonsuzluk havuzu, barı ve bir divan ile piyasanın en büyük güneşlenme terasını içeren 146 metrekareye sahip olduğunu” belirtti.

Panoramik manzaraya sahip ana güvertede tam kirişli bir tekne sahibi süiti ile altı kabinde 12 kişiye kadar konaklama imkanı sunulmakta. Üst güverte, tekne sahibinin isteğine göre oyun odası, ofis veya mini spor salonu olarak da işlev görebilen dönüştürülebilir bir VIP’ye ev sahipliği yapmakta. Kalan iki VIP ve iki misafir süiti alt güvertede bulunuyor ve mürettebat kamaraları beş kamarada on kişilik bir mürettebat konaklaması sağlıyor.

Süperyatta ihale deposu, yedi metrelik bir bot, bir jet-ski ve bir kurtarma botu için yer bulunan ön güvertedeki bir garajda yer almakta.

498 GT’ye sahip olacak yatın teslimatı 2025 olarak planlanıyor. Tersanede 2023 yılı sonunda teslim edilmesi planlanan 50 metrelik bir süperyat projesi daha bulunuyor.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat