Motoryat

Şimdiye kadarki en hızlı Lomac, Düsseldorf Boat Show’da sergilenecek

0

Düsseldorf Boat Show’a katılan misafirler, her biri 350 HP değerindeki en son üç Mercury Verado V10 motorla çalışan, bugüne kadarki en hızlı GranTurismo 12.0’ın önizlemesini görecek. Merakla beklenen etkinlik 21 Ocak ve 29 Ocak 2023 tarihleri boyunca devam ediyor.

Milan tersanesi ve motor üreticileri tarafından 12 Aralık 2022’de gerçekleştirilen sertifikalı deneme, tekneyi 60 deniz milinin üzerinde bir azami hıza çıkaran en yeni nesil motorlarla mükemmel bir sinerji içinde çalışan gövdenin yüksek kalitesini gösterdi.

Lombardy tersanesinde satış müdürü olan Paolo Lo Manto yaptığı açıklamada; “Sadece teknelerimizin 60 yılı aşkın süredir sürekli yeniliğini ve gelişimini değil, aynı zamanda gövdelerin mükemmel ‘denize elverişliliğini’ de gösteren bu dönüm noktası niteliğindeki sonuçtan son derece memnunuz ve yeni Mercury Verado V10’larda olduğu gibi en yeni nesil motorların tüm potansiyelinden yararlanmak için tasarlandı.” diyor.

Granturismo 12.0’ın tasarımı ve gövde hatları, Lombardy tersanesinde on yıldır çalışan İtalyan yat tasarımcısı Federico Fiorentino tarafından geliştirildi.

Teknede, konuklar olağanüstü hareket özgürlüğünün keyfini çıkarıyor. Bu 12 metrelik (39 fit) teknenin ayırt edici özelliği, optimum havalandırma ve tüm hızlarda güneşe karşı koruma için kumaş kaplı açıklıklara sahip fiberglas ve kompozit T-üst kısmıdır. Teknenin baş kısmında tamamen açık olan ve yemek masasına dönüşebilen güneşlenme minderi, kıç tarafında ise bu alanın günün her saatinde kullanılabilmesini sağlayan geniş bir katlanır masa yer almakta. Ayrıca maksimum konforda kısa yolculuklar için çift kişilik yataklı ve ayrı banyolu bir kabin veya kötü hava koşullarında kolayca erişilebilen bir sığınak bulunmakta.

Granturismo 12.0, Fuarda Salon 5’teki Lomac standında sergilenecek. Misafirler ayrıca tersanenin diğer iki ikonik modelini, sportif ve çok sevilen Adrenalina 10.5 ve yeni Turismo 7.0’ı da görebilecekler.

Yorumlar

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlara da göz atın:

Kategoriye Göz Atın: Motoryat